Naga MarketsBitcoin nie ruszył się z miejsca od 6 dni. Chainlink ciągle w góręW przeciągu ostatnich sześciu sesji zmienność Bitcoina nie przekraczała jednego procenta, a od trzech tygodni wartości trzech procent. W momencie, gdy kurs BTC znalazł się w bardzo wąskiej konsolidacji, silnie rośnie część altcoinów w tym Chainlink (LINK), którego wartość w przeciągu ostatniej doby ponownie zwiększyła się o kilkanaście procent pokonując barierę 8 dolarów.

  • Bitcoin w środowe przedpołudnie traci skromne 0,2% i wyceniany jest na 9231 dolarów
  • Szóstą sesję z rzędu zmienność Bitcoina nie pokonała zakresu 0,8%
  • Na rynku altcoinów najlepiej w środę radzi sobie Chainlink, Tezos, Cardano i Stellar

Bitcoin z coraz mniejszą ilością miejsca w ograniczonej formacji

Notowania Bitcoina od końca kwietnia przesuwają się w rozpostartej na szerokość dwóch tysięcy dolarów konsolidacji, jednak od szczytów osiągniętych na początku czerwca, zmienność kryptowaluty cały czas spada, a jej swoboda ruchów jest blokowana przez ograniczoną czasowo formację trójkąta. W tym momencie Bitcoin znalazł się już na jej krańcu i wybicie którejkolwiek z linii trendu mogłoby zwiększyć chociaż na chwilę dynamikę obserwowanych ruchów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Kurs BTC korzysta obecnie z dynamicznego wsparcia 50-okresowej średniej ruchomej, która jest niemal wypłaszczona i która blokuje spadki od 7 lipca.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Na rynku altcoinów zdecydowanie ciekawiej. Chainlink cały czas nie potrafi się zatrzymać

W środę główne kryptowaluty podobnie jak Bitcoin nie wykazują większej zmienności, a Ether, XRP i Bitcoin Cash w przeciągu ostatniej doby poruszają się o niespełna 1%. Zdecydowanie bardziej interesująco wygląda sytuacja Chainlink, który zyskuje ponad 12% w przeciągu 24 godzin.

Kryptowaluta rysowała nowe, historyczne maksima 6 lipca i od tego czasu nieustannie pnie się w górę, dokładając do swojej wartości kolejne 70% i testując poziom 7 dolarów za jeden token LINK. Warto przypomnieć, że jeszcze w połowie czerwca wartość tego samego tokenu wynosiła około 4 dolarów.

W ostatnim czasie silniej rósł również Stellar (XLM), zyskujący od czerwcowych dołków do lipcowych maksimów niemal 74%. Obecnie jeden token wyceniany jest na niespełna 10 centów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt i PKN Orlen tracą ponad 4%. Lotos i PGNiG zyskują 3,99%
Następny artykułFW20 notuje wzrosty. CD Projekt ma możliwość podwójnego szczytu.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here