Naga MarketsOstatni raz Bitcoin prezentował silniejszą zmienność 5 września. Oznacza to, że od dziewięciu sesji z rzędu nie potrafi znaleźć kierunku, konsolidując w bardzo wąskim zakresie wynoszącym zaledwie 200 dolarów. Zdaniem analityków może to znieść bycze oczekiwania i spowodować, że kurs BTC powróci w okolice 3700 dolarów lub niżej, do minimów z przełomu stycznia i lutego nad poziomem 3400 dolarów.


Gdy Bitcoin konsoliduje część altcoinów czeka na bycze wybicie

Najstarsza i największa z kryptowalut jest uwięziona w dwustudolarowym przedziale zmienności dziewiątą sesję z rzędu negując możliwość ponownego przetestowania lokalnych szczytów na 4170 dolarów po wzrostowej świecy doji rysowanej 27 lutego.

Kurs Bitcoina 14 marca
Kurs BTC na wykresie D1

Od początku roku Bitcoin zyskuje zaledwie 4%, pozostając mocno w tyle za rynkiem altcoinów. Dla przykładu Litecoin, drugi z najstarszych cyfrowych aktywów, wzrasta o ponad 84% od stycznia 2019. W tym samym czasie trzycyfrową aprecjację notują Binance Coin i Holochain, a EOS umacnia się o 40%.

W efekcie coraz częściej mówi się o tym, że rynek altcoinów nabiera rozpędu i jest bliski wejścia w trend wzrostowy. Warto jednak ostudzić nadzieję, gdyż jak na razie tylko niektóre jego składowe prezentują sygnały byczego odwrócenia, a do całkowitego pokonania niedźwiedzich tendencji nadal spora droga. Potwierdzeniem tego jest wykres kapitalizacji rynku altcoinów (bez uwzględnienia Bitcoina), który w ujęciu tygodniowym konsoliduje na historycznych minimach poniżej 200-okresowej średniej ruchomej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC powinien być gotowy na presję sprzedających?

Wskaźniki techniczne, które w długim terminie sugerowały utrzymywanie się popytu na najstarszą z kryptowalut zaczynają odwracać swoje wskazania. Potencjalnie może to sugerować intensyfikację presji sprzedażowej i ewentualną deprecjację BTC

Po zanotowaniu pierwszych zysków od siedmiu miesięcy w lutym i odbiciu od 52-tygodniowych minimów, wskaźnik MACD nałożony na cenę Bitcoina stopniowo osuwa się od niemal czterech tygodni:

wykres bitcoina
Sygnał techniczny pokazuje, że Bitcoin (BTC) może zmierzać w kierunku spadków. Źródło: Bloomberg


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here