Naga MarketsBTC bitcoinPo dwóch dniach dynamicznych wzrostów na rynku Bitcoina, notowania stabilizują się poniżej poziomu 10 tysięcy dolarów, którego nie udało się ostatecznie pokonać. Co prawda byki podejmowały próbę kolejnej szarży w poniedziałek, ta jednak zakończyła się fiaskiem i spadkiem. We wtorek, kurs BTC ponownie rośnie (+2,5%) i porusza się pod pułapem 9500 dolarów. Zdaniem Tomasza Rozmusa z giełdy kryptowalutowej Tokeneo wybicie psychologicznej strefy oporu powinno być jedynie kwestią czasu.


Bitcoin czwarty dzień z rzędu pod poziomem 10 tysięcy dolarów. Czy kurs BTC ruszy w górę?

Po ponad miesiącu konsolidacji nad poziomem 7,75 tys. dolarów, kurs Bitcoina wyłamał lokalne wsparcie i testował najniższe poziomy od początku czerwca, część inwestorów zapowiadała zbliżającą się dalszą aprecjację. Wybicie okazało się jednak short squeezem i w efekcie rynek bardzo dynamicznie zawracał w kierunku wzrostowym wybijając średnie ruchome 50 i 200 EMA oraz linię trendu rysowaną od tegorocznych maksimów. Bitcoin nie jest jednak w stanie pokonać bariery na wysokości psychologicznego poziomu 10 tysięcy dolarów i porusza się pod nią czwartą sesję z rzędu.

Bitcoin walczy z psychologicznym oporem. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin walczy z psychologicznym oporem. Źródło: Tradingview.com

Odbicie z końca miesiąca spowodowało jednak, że Bitcoin po trzech miesiącach spadków rysuje wreszcie wzrostową świecę, co może być pozytywnym sygnałem prognozującym zbliżające się odwrócenie spadkowych tendencji. Więcej o projekcjach dla przyszłego kursu Bitcoina w porannym programie Crypto Flash:

Bitcoin Cash rośnie w siłę. BCH zyskuje 10% i podchodzi pod 300 dolarów

W momencie gdy Bitcoin nie potrafi poradzić sobie z oporami, w siłę cały czas rośnie jego fork, Bitcoin Cash (BCH). Notowania kryptowaluty zyskują we wtorek 10% i testowały chwilowo poziomy tuż pod 300 dolarów (szczyty z drugiej połowy września) oraz 200 EMA. Od październikowych minimów waluta rosła o 50%, oddaje jednak część dzisiejszych zysków i osuwa się poniżej 290 dolarów.

Na tak duże zainteresowanie ze strony inwestorów nie może liczyć natomiast Bitcoin SV (BSV). Co prawda wybijał razem z oryginalnym Bitcoinem nowe lokalne maksima i testował poziomy powyżej 150 dolarów, jednak obecnie utrzymuje się pod dawną strefą wsparcia z przełomu lipca i sierpnia bieżącego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here