Naga Markets

W miniony piątek poznaliśmy fenomenalny raport z amerykańskiego rynku pracy. Mimo, że informacje te powinny w teorii ciążyć na rynku kryptowalut, notowania większości coinów wyraźnie zyskiwały podczas piątkowego handlu. Zdaje się więc, że inwestorzy wybiegają nieco dalej w przyszłość i nie przywiązują aż tak dużej wagi do wrześniowego posiedzenia FOMC i kolejnej podwyżki stóp procentowych licząc na zbliżającą się normalizację polityki Fed.

  • Bitcoin wzrasta mimo rosnącego prawdopodobieństwa trzeciej dużej podwyżki stóp proc. Fed
  • Wiele wskazuje na to, że najgorsze już za nami
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie kryptowalut? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie

Amerykański rynek pracy ma się świetnie 

Jak wynika z najnowszego raportu Bureau of Labor Statistics, w lipcu br. w amerykańskim sektorze pozarolniczym przybyło aż 528 tysięcy nowych miejsc pracy. To odczyt wprost rewelacyjny, biorąc pod uwagę, że konsensus rynkowy zakładał wynik na poziomie zaledwie 250 tysięcy.Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała także dodatnia rewizja czerwcowego odczytu z 372 tysięcy do 398 tysięcy oraz dane dotyczące stopy bezrobocia. Mimo oczekiwanego utrzymania na poziomie 3,6%, ta finalnie osunęła się bowiem do 3,5%, co jest najlepszym rezultatem od początku pandemii, to jest od marca 2020 roku. 

Tak perfekcyjne dane z gospodarki Stanów Zjednoczonych wskazują, iż tamtejszy rynek pracy pozostaje bardzo mocny, co w naturalny sposób zwiększa szanse na większą podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną podczas jej wrześniowego posiedzenia.

Argumentem za trzecią z rzędu podwyżka stopy funduszy federalnych o 75 punktów bazowych podczas wrześniowego posiedzenia FOMC może być także wyraźny wzrost wynagrodzeń, co jest czynnikiem mocno pro-inflacyjnym. 

Bitcoin wzrasta powyżej 24 tys. USD

Mimo, że informacje te powinny w teorii ciążyć na rynku kryptowalut, notowania większości coinów wyraźnie zyskiwały podczas piątkowego handlu. Zdaje się więc, że inwestorzy wybiegają nieco dalej w przyszłość i nie przywiązują aż tak dużej wagi do wrześniowego posiedzenia FOMC i kolejnej podwyżki stóp procentowych licząc na zbliżającą się normalizację polityki Fed. 

To też sprawiło, że w poniedziałek za Bitcoina znów zapłacić trzeba ponad 24 000 USD. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, kurs BTC mógłby w najbliższym czasie powrócić nawet w okolice 25 000 USD, gdzie przebiega obecnie górne ograniczenie równoległego kanału wzrostowego, bądź dalej nawet w rejon 28 500 USD.

XTB

Jeżeli odcinek Ci się podobał i chciałbyś aby Arek w przyszłym tygodniu przeanalizowali dla Ciebie jakiś wybrany projekt, daj nam proszę znać w komentarzu pod ostatnim odcinkiem na YouTube (tutaj).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: waluty online | brokerzy ecn | kurs eur online | mbank kurs akcji | giełda xtb | giełda cdprojekt | azoty kurs | średni kurs dolara nowozelandzkiego nbp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar zdominuje 2022 r. EUR/USD ponownie spadnie poniżej parytetu
Następny artykułWielka Brytania o krok od recesji. GBP/USD spadnie na minima 1,14
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here