Naga MarketsBitcoin nie nadaje się do inwestowania, ale jest idealny do spekulacji, podobnie jak DOGE - uważa Goldman SachsBitcoin i ethereum budziły w ostatnim czasie zainteresowanie Goldman Sachs. Bank jednak nadal przestrzega przed inwestowaniem w kryptowaluty i uważa, że BTC nie jest “klasą aktywów inwestycyjnych. Co natomiast GS sądzi o dogecoin (DOGE)?

Bitcoin to cyfrowe złoto tylko z nazwy? 

Wielu entuzjastów rynku kryptowalut postrzega bitcoina jako “cyfrowe złoto”. Goldman Sachs podchodzi do tego tematu nieco inaczej, wskazuje najnowszy raport „Digital Assets: Beauty Is Not in the Eye of the Beholder”.— Argument mówiący o tym, że bitcoin i kryptowaluty są cyfrową wersją złota, nie nadaje żadnej wartości bitcoinowi i innym kryptowalutom, ponieważ samo złoto nie jest spójnym ani niezawodnym magazynem wartości – uważa GS. W raporcie dodano, że znacznie lepszym zabezpieczeniem przed inflacją są akcje amerykańskie.

W dalszej części raportu, Goldman Sachs dochodzi do wniosku, że bitcoin nie jest długoterminowym magazynem wartości czy klasą aktywów do inwestowania dla zdywersyfikowanych portfeli.

Bitcoin jak DOGE – idealny do spekulacji

Chociaż bitcoin nie spełnia się w powyższych rolach, to według GS jest on “idealny do spekulacji”. Raport zrównuje bitcoina z dogecoinem (DOGE), szóstą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dogecoin zaliczył w tym roku niebywały wzrost i jest doskonałym przykładem zmiennej kryptowaluty. Wiele osób twierdzi, że DOGE nie ma żadnej wartości wewnętrznej, a jego cena szybko się zmienia, gdy ludzie, głównie Elon Musk wspominają o nim na Twitterze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Goldman Sachs zauważył, że gwałtowne wahania cen zniechęcają potencjalnych klientów. Ponadto, zagrożenia regulacyjne (np. zakazy handlu kryptowalutami wydane przez rządy), problemy środowiskowe i potencjalne ataki cybernetyczne, to według GS dobre powody, by trzymać się z dala od inwestowania w kryptowaluty.

— Biorąc pod uwagę charakterystykę ryzyka/zwrotu Bitcoina oraz fakt, że nie spełnia on żadnego z kryteriów wymaganych do bycia strategiczną klasą aktywów w portfelu inwestycyjnym klienta, nie zalecamy inwestowania w kryptowaluty jako klasę aktywów – ostrzega Goldman Sachs w raporcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here