Naga MarketsBitcoin nie ma żadnej wewnętrznej wartości. Jamie Dimon z JPMorgan o BTC
Jamie Dimon, prezes JPMorgan

Prezes JPMorgan Jamie Dimon podwoił swój wcześniejszy sceptycyzm wobec bitcoina w wywiadzie telewizyjnym z Axios opublikowanym w poniedziałek, ostrzegając inwestorów, że kryptowaluta nie ma żadnej podstawowej wartości.

  • Jamie Dimon podwoił swój dawny sceptycyzm wobec bitcoina w wywiadzie telewizyjnym dla Axios.
  • Dimon jest wieloletnim krytykiem kryptowalut, który uznał bitcoina za „oszustwo” i stratę czasu.
  • Jego krytyczne uwagi kontrastują z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami ze strony mainstreamowych instytucji finansowych – w tym samego JPMorgan.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin może nadal rosnąć, nie zmienia to jednak faktu, że jest „złotem głupców”

Zapytany o to czy bitcoin jest podobny do „złota głupców”, prezes JPMorgan, Jamie Dimon, odpowiedział, że „nie ma żadnej wewnętrznej wartości”.Jego zdaniem regulatorzy powinni na poważnie zająć się regulowaniem tego rynku. „Jeśli ludzie używają go do unikania podatków, handlu seksem i ransomware, to musi zostać uregulowany, czy ci się to podoba, czy nie” – dodał Dimon.

Dimon jest długoletnim krytykiem kryptowalut, który potępił bitcoina jako „oszustwo” i stratę czasu. We wrześniu szef JPMorgan powiedział, że nie przejmowałby się, gdyby cena bitcoina wystrzeliła jeszcze bardziej w górę.

– To nie znaczy, że nie może wrosnąć dziesięciokrotnie w ciągu najbliższych pięciu lat. Pamiętam, że beanie babies sprzedawano po 2000 dolarów za sztukę. Wszyscy wiemy również o cebulkach tulipanów – komentował Dimon. Beanie Babies to seria pluszowych zabawek wypuszczona w 1993 r.

Dimon pod koniec września stwierdził, że każdy kto pożyczył pieniądze na zakup bitcoin „jest głupcem”.

Krytyczne uwagi Dimona pojawiają się w kontraście do rosnącego zainteresowania kryptowalutami przez instytucje finansowe głównego nurtu – w tym jego własnego JPMorgan. W lipcu informowaliśmy, że będzie to pierwszy duży bank, który zrealizuje transakcje kryptowalutowe zlecone przez klientów z oddziału zarządzania majątkiem.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Jamie Dimon o wzroście swoich zarobków

Dimon był również naciskany w sprawie swojego pakietu wynagrodzeń o wartości 31 milionów dolarów, który w lipcu został zwiększony o około 49 milionów dolarów w opcjach na akcje JPMorgan, według Financial Times.

– Zarząd decyduje o tym, ile zarabiam. Mamy wolny rynek w tym kraju, któremu wszyscy powinni przyklasnąć – powiedział.

Czy wspomniany wolny rynek nie powinien dotyczyć jednak również bitcoina i kryptowalut, których tak zagorzałym przeciwnikiem jest Dimon?

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | kursy kryptowalut online | ccc akcje rekomendacje | kurs hrywny | gpw kęty | gpw ciech | aktualny kurs dolar forint |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here