Naga Markets

„Nie widzę sensu istnienia kryptowalut, nikt ich nie potrzebuje. Historia tego rynku może skończyć się płaczem wielu ludzi”, stwierdził Seth Klarman. Amerykański inwestor-miliarder i zarządzający funduszem hedgingowym, często określany następcą Warrena Buffetta, podzielił się swoim poglądem na różne tematy, w tym kryptowaluty, złoto i dolar amerykański, w wywiadzie dla Harvard Business School, który ukazał się w tym tygodniu. Kurs BTC/USD oscyluje w czwartek nieco powyżej okrągłego poziomu 20 000 USD.

  • „Pomysł, że zużywamy więcej energii niż Islandia, aby wydobyć dodatkowe wirtualne monety, rozwiązywać problemy matematyczne, których nie trzeba rozwiązywać, wydaje mi się szalony”, stwierdził Klarman
  • Z drugiej strony amerykański inwestor-miliarder pozostaje zwolennikiem złota
  • Klarman od dawna pozostaje sceptykiem wirtualnych walut. Wcześniej porównywał Bitcoina do handlu sardynkami
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ludzie nie potrzebują kryptowalut. Klarman zwolennikiem inwestowania w wartość

Klarman jest dyrektorem naczelnym i menedżerem Baupost Group, bostońskiego funduszu hedgingowego, którego jest współzałożycielem od 1982 roku. Firma inwestycyjna zarządza obecnie około 30 miliardami dolarów. Według Forbesa jego szacowana wartość netto wynosi 1,5 miliarda dolarów.W temacie wirtualnych walut inwestor stwierdził:

Nie widzę sensu istnienia kryptowalut. To trochę jak wabik na muchy. Pomysł, że zużywamy więcej energii niż Islandia, aby wydobyć dodatkowe wirtualne monety, rozwiązywać problemy matematyczne, których nie trzeba rozwiązywać, wydaje mi się szalony.

Dlaczego ludzie potrzebują 10 lub 50 różnych kryptowalut? Nie rozumiem – kontynuował inwestor-miliarder, podkreślając: Nie sądzę, żeby ktokolwiek je potrzebował. Po prostu wydaje mi się, że może skończyć się płaczem wielu ludzi.

Z drugiej strony amerykański inwestor-miliarder pozostaje zwolennikiem żółtego metalu szlachetnego.

Jestem fanem złota. Myślę, że złoto jest cenne w czasie kryzysu – podkreślił.

Interior capital

NED

Szef Baupost Group również skomentował temat dolara amerykańskiego.

Stany Zjednoczone od bardzo dawna mają ogromną przewagę ze względu na to, że dolar jest światową walutą rezerwową. Jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie się to zmieniło. Trudno wyobrazić sobie ludzi akceptujących chińską walutę. Trudno sobie wyobrazić również ludzi akceptujących kryptowaluty. Jest po prostu zbyt wiele niewiadomych – zauważył.

Klarman od dawna pozostaje sceptykiem wirtualnych walut. Wcześniej porównywał Bitcoina do handlu sardynkami.

Szef Baupost Group jest zwolennikiem inwestowania w wartość, strategii promowanej przez legendarnych inwestorów, takich jak Warrena Buffetta czy Benjamina Grahama. Klarman został  wielokrotnie nazwany „następcą Buffetta” czy „wyrocznią z Bostonu”.

Sam Buffett również nie widzi wartości w Bitcoinie i kryptowalutach. Kilka miesięcy temu stwierdził, że Bitcoin to „prawdopodobnie trutka na szczury do kwadratu”. W maju powiedział, że nie zapłaci 25 dolarów nawet za wszystkie Bitcoiny na świecie.

Bitcoin (BTC) walczy o utrzymanie poziomu 20 000 USD

Notowania BTC/USD nieznacznie wzrastają w czwartek walcząc o utrzymanie kluczowego poziomu wsparcia 20 000 USD. W efekcie kurs konsoliduje w okolicach 20 500 USD, jednak słaby impet odbicia ceny po silnych spadkach może sugerować, iż bessa się jeszcze nie skończyła. Dopiero trwały wzrost powyżej ostatniego dołka na poziomie 25 400 USD powinien utorować drogę do dalszego odreagowania.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp akcje wykres | comparic pl | kantorowy kurs rubla | najwyższy kurs dolara | kurs funta do złotówki | akcje livechat | gpw mercator |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here