Naga MarketsBitcoin nie ma wewnętrznej wartości - uważa gubernator Banku Anglii, Andrew Bailey
Andrew Bailey, szef BoE

Gubernator Banku Anglii (Bank of England – BoE), Andrew Bailey, powiedział w poniedziałek, że trudno jest mu zrozumieć, w jaki sposób bitcoin ma mieć jakąkolwiek wewnętrzną wartość. Ostrzegł przed jego użyciem jako środka płatniczego.

  • Szef Banku Anglii twierdzi, że bitcoin nie ma wartości sam w sobie. 
  • Uważa, że BTC nie powinno się w ogóle płacić.

Bitcoin? Sam w sobie nie ma żadnej wartości!

-Muszę być szczery, trudno dostrzec, że bitcoin ma to, co nazywamy wartością wewnętrzną – powiedział Bailey podczas sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej przez BoE z członkami opinii publicznej.

Dodał jednak, że kryptowaluta “może mieć wartość zewnętrzną w tym sensie, że ludzie tego chcą”.

Powiedział jednak też, że jest „bardzo zdenerwowany” ludźmi używającymi bitcoina do płatności, ponieważ jego wartość jest niepewna. Wskazał też na to, że inwestorzy powinni zdawać sobie sprawę, że cena cyfrowej waluty jest niezwykle zmienna.

Cyfrowy funt

– Przyglądamy się możliwości stworzenia przez Bank of England cyfrowej waluty – stwierdził z kolei w lipcu.

Już początkiem roku zarządzany przez niego bank centralny zapowiedział, że będzie badał temat CBDC. W ramach wspomnianych badań instytucja będzie współpracować  z m.in.: Europejskim Bankiem Centralnym, Bank of Canada, Sveriges Riksbank i Szwajcarskim Bankiem Narodowym. Rangę sojuszu podkreśla też zaangażowanie się w projekt Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

– Będziemy się temu przyglądać bliżej, ponieważ cyfrowa waluta może mieć olbrzymie skutki dla systemu płatności i społeczeństwa. Myślę, że w przeciągu kilku lat obierzemy kurs w kierunku jakiegoś rodzaju cyfrowej waluty – dodał Bailey.

Przyznawał też latem, że prace nad projektem cyfrowej waluty nie zostały przerwane przez pandemię.

Cyfrowa waluta będzie bardzo ważną kwestią. Mam na dzieje, że tak się stanie, bo to będzie oznaczać, że pandemia Covid-19 jest już daleko za nami – podsumował.

Wcześniej dość pozytywnie wypowiadał się o Librze Facebooka i krytykował polityków, którzy z góry atakowali projekt.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here