Naga Marketsmoneta BitcoinPo raz kolejny potwierdza się teza sugerująca, że w obliczu mniejszej płynności Bitcoin dynamicznie zmienia swoją wartość w przeciągu weekendu. W sobotę, 10 sierpnia br., kurs BTC traci 4% w stosunku do dolara i testuje poziom 11,2 tys. USD, ostatni raz notowany na początku kończącego się tygodnia. Reakcja podażowa nastąpiła po kolejnym nieudanym teście oporu na wysokości okrągłego pułapu 12 tys. USD.


Bitcoin traci 4% w zaledwie 15 minut, spadek o 600 USD

Podobnie jak w minionym tygodniu, Bitcoin ponownie realizuje silniejszy ruch spadkowy w skali krótkiego interwału czasowego, osuwając się o około 600 dolarów na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, po godzinie 13:25:

Bitcoin silnie traci w krótkim okresie czasu. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin silnie traci w krótkim okresie czasu. Kurs BTCUSD D1

Patrząc na sytuację cenową w szerszej perspektywie można zauważyć, że kurs BTC piątą sesję z rzędu testował 12 tys. USD, co ponownie skończyło się fiaskiem i doprowadziło do silniejszej deprecjacji wartości najstarszej z kryptowalut.

W skali ostatniej doby (stan na 17:30), negatywnie reagują również altcoiny. Najsilniej tracą Dash (5%), Ethereum (2,5%) oraz Litecoin (2,2%).

Kurs BTC spada w krótkim terminie, w długim prognozowane są jednak wzrosty

Coraz większa ilość analityków uważa, że zbliżający się Brexit bez porozumienia doprowadzi cenę Bitcoina (BTC) do bezprecedensowego przełomu i rekordowych szczytów w 2019 roku. Nicholas Gregory, CEO firmy Blockchain CommerceBlock przewiduje nawet, że hard Brexit może zasadniczo zmienić miejsce Bitcoina w globalnej gospodarce, komentował Tomasz Sarna z Comparic.pl.

O rosnącym znaczeniu Bitcoina mówił również Tim Draper, miliarder i znany inwestor z rynku venture capital. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że cena Bitcoina (BTC) będzie wynosić 250 000 USD w I kw. 2023 roku, lecz jego status jako bezpiecznej przystani może sprawić, że inwestorzy będą odwlekać z kupnem:

– Rynek się skonsolidował bardziej niż się spodziewałem. Myślałem, że w tym momencie będzie znacznie więcej konkurentów, którzy byliby naprawdę istotni, ale rynek krypto skonsolidował się wokół Bitcoina, ponieważ jest on zdecentralizowany – powiedział.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here