Naga MarketsMohamed El-Erian

Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny w niemieckiej firmie finansowej Allianz powiedział, że bitcoin nie jest “zbyt duży, aby upaść” (z ang. „too big too fail”). Gydby tak się jednak stało, mogłoby to to zakłócić globalny system monetarny. El-Erian odnosił się do teorii powstałej w trakcie kryzysu finansowego z 2008 roku, która zakładała, że niektóre korporacje finansowe są na tyle duże i połączone na tyle silnie z gałęziami gospodarki, że ich potencjalne bankructwo wiązałoby się z silnie negatywnymi skutkami dla szerszego systemu gospodarczego.

  • Bitcoin nadal może upaść. Z całą pewnością zakłóciłoby to jednak globalny system monetarny, twierdzi El-Erian
  • Jego zdaniem obecna wysoka wycena BTC powoduje, że banki centralne zaczynają z niepokojem patrzeć na ekosystem cyfrowych aktywów

Bitcoin ciągle na tyle zmienny, że nie można wykluczyć ryzyka jego upadku

– Z wąskiej perspektywy, bitcoin nie jest zbyt duży, aby upaść. Natomiast z szerszej, byłoby to kolejne wyzwanie dla paradygmatu płynności, mogąc spowodować rynkowe zawirowania. Mieliśmy już trzy mocniejsze korekty, więc należy zachować ostrożność. Nigdy nie wiesz, który mała stłuczka spowoduje kraksę na autostradzie – komentował El-Erian w wywiadzie dla CNN na początku tego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponadto, El-Erian zasugerował, że adopcja bitcoina przez sektor prywatny będzie kontynuowana, ale ostrzegał jednocześnie przed przyszłą rolą rządów w dalszym rozwoju BTC.

– To jest aktywo, które chce się ugruntować, ale może się ugruntować tylko wtedy, gdy rządy na to pozwolą. Zakładamy obecnie optymistycznie nie tylko przyjęcie przez sektor prywatny, ale także tolerancję rządu, a tego drugiego nie jestem pewien – wyjaśniał doradca Allianz.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin niepokoi banki centralne z trzech powodoów

Na początku tego roku El-Erian powiedział, że BTC “ujmuje trzy rzeczy” lub trzy rodzaje inwestorów – wszystkie z nich powinny niepokoić banki centralne.

Pierwszym z nich są ci inwestorzy, którzy “naprawdę wierzą, że BTC stanie się pieniądzem”, powiedział El-Erian. Jeśli jesteś bankiem centralnym i masz monopol na pieniądze, to wcale nie jest to dobra informacja.”

Na drugim miejscu są ci, których można określić jako negatywnych inwestorów. “Są oni wypychani ze wszystkiego innego i wpychani do BTC. To jak bycie wepchniętym w małżeństwo Dlaczego to robią? Ponieważ nie wiedzą, jak inaczej ograniczyć ryzyko”.

Ostatnim typem inwestora jest tradycyjny czysty spekulant liczący na szybkie zyski. “Gdzie indziej można uzyskać 20% zwrotów lub strat w ciągu jednego dnia?”, pytał retorycznie El-Erian.

Wszyscy wyżej wymienieni według El-Eriana – powinni niepokoić banki centralne. “Tak więc będziemy świadkami, jak banki centralne będą coraz częściej patrzeć na kryptowaluty jako coś, w co powinny być zaangażowane, a nie tylko przyglądać się z boku”.

Autor poleca również: Bitcoin dla wielu firm stanie się nową formą płatności, twierdzi doradca Allianz

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | wykres bitcoina | co to jest blika | nasdaq wykres | notowania dolara online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. W Bitcoin pracują oszuści jak mają krawiec wraz z mężem namawiają na inwestycje w bitkoina wybierają pożyczki z banków i inwestują mnie wybrali pożyczki banku millenium 117 900 tys i zmyli się obiecali duże pieniądze i nie dali nic .uciekli mają.k@ finantiko.email taki adres

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here