Naga MarketsBitcoin nie jest zagrożeniem dla dominacji dolara, uważa James Bullard z Fed
Członek FOMC, prezydent banku federalnego Saint Louis, James Bullard

James Bullard, prezes Banku Rezerwy Federalnej (Fed) w St. Louis, najwyraźniej nie rozumie, dlaczego wiele osób upatruje w kryptowalutach powszechnego środka wymiany. Jego zdaniem bitcoin nie stanowi zagrożenia dla dominującej roli dolara amerykańskiego jako podstawowej waluty rezerwowej globalnych gospodarek.

  • Niezależnie od tego czy cena bitcoina spadnie czy wzrośnie, nie będzie miało to większego wpływu na USD, mówił Bullard we wtorkowym wywiadzie
  • Dla Bullarda największym problemem w przypadku rynku kryptowalut emitowanych prywatnie jest brak nadzoru nad nimi przez organ państwowy, taki jak bank centralny
  • Nie chce doprowadzić do sytuacji, gdy w obiegu będzie znajdowało się kilka powszechnie stosowanych środków płatniczych

Bitcoin nie zagrozi dolarowi zdaniem szefa Fed z St. Louis

We wtorkowym wywiadzie dla CNBC szef regionalnego biura Fed powiedział, że problemem w dokonywaniu płatności nie są waluty, którymi można obracać elektronicznie, ale raczej te emitowane prywatnie, jak ma to miejsce w przypadku szeregu kryptowalut. Odniósł się do czasu w Stanach Zjednoczonych przed wojną secesyjną, kiedy istniało zamieszanie i niechęć do handlu “odpowiednikiem dolarów Bank of America, dolarów JPMorgan i dolarów Wells Fargo”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Myślę, że to samo wydarzyłoby się tutaj z Bitcoinem. Nie chcesz przejść na niejednolitą walutę, gdzie wchodzisz do przykładowo Starbucksa i może zapłacisz Ethereum, może zapłacisz Ripple, może zapłacisz Bitcoinem, może zapłacisz dolarem – to nie jest sposób, w jaki to robimy – komentował James Bullard.

Prezes Fed odniósł się do innych prywatnie emitowanych walut, które są zobowiązane do przestrzegania tych samych ograniczeń co środki pieniężne emitowane przez banki centralne. Powiedział, że prywatne waluty nie są w stanie utrzymać stabilnej wartości wobec towarów i innych walut, a ich przyszła podaż pozostaje „niejasna”

Komentarze Bullarda pojawiły się w momencie, gdy bitcoin (BTC) osiągnął nowe, rekordowe poziomy cenowe powyżej 50 tys. dol. Chociaż prezes Fed powiedział, że charakteryzowanie kryptowalut jako rywala do złota “może być dobrym sposobem myślenia o” bitcoinie, w dużej mierze zarezerwował swoje bycze uwagi dla dolara amerykańskiego.

Gospodarka USA będzie uzależniona od dolara w bardzo długim horyzoncie czasowym, podobnie jak i gospodarka globalna. Czy cena złota pójdzie w górę lub w dół, czy też cena bitcoina pójdzie w górę lub w dół: nie ma to większego znaczenia – podsumował Bullard.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur pln stooq | kursy funta | cena bitcoina | rynek kryptowalut | gpw biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here