Naga MarketsBitcoin nie jest w bańce: twierdzi legenda Wall Street, Bill Miller
Bill Miller inwestował w BTC już w 2017 r.

Legendarny inwestor Bill Miller jest przekonany, że bitcoin nie znajduje się w bańce spekulacyjnej, nawet pomimo ostatnich dynamicznych wzrostów, które pchnęły notowania BTC w kierunku poziomu 65 tys. dol. W wywiadzie udzielonym CNBC w dniu 20 kwietnia przyznaje, że kryptowaluta dopiero znalazła się na początku swojej drogi do stania się aktywem głównego nurtu.

Bitcoin daleki od bańki spekulacyjnej, uważa Bill Miller

Flagowa kryptowaluta osiągnęła poziom 64 895 dolarów 14 kwietnia, ale od tego czasu odnotowała gwałtowną korektę, testując w niedzielę poziom przy 51 tys. dol. Były dyrektor spółki Legg Mason, nie jest jednak zniechęcony ostatnim niedźwiedzim ruchem. Powiedział on widzom CNBC, że spodziewa się większej zwyżki ze względu na dynamikę popytu i podaży:

Te artykuły również Cię zainteresują
Podaż bitcoina rośnie o 2% rocznie, a popyt jeszcze szybciej. To wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć. Oznacza to, że kurs będzie rósł – komentował krótko Bill Miller.

Miller zauważył, że spadki BTC są normalne, ponieważ zmienność jest ceną, którą inwestorzy muszą zapłacić za doskonałe wyniki kryptowaluty w dłuższym terminie. Pomimo, że niektóre altcoiny odnotowują jeszcze większe zyski, legenda funduszu hedgingowego radzi nie „wygłupiać się” i skupić na samym bitcoinie, który w jego odczuciu może być tak ważny jak Amazon podczas bańki internetowej z początku XXI wieku.

Pomimo gwałtownych ruchów Miller twierdzi, że BTC jest znacznie lepszym magazynem wartości niż złoto ze względu na swoją podzielność, możliwość transportu i inne charakterystyczne cechy: „Jest to o wiele lepsza wersja magazynu wartości niż złoto”.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bill Miller – legenda Wall Street z branży funduszy

William H. Miller III jest amerykańskim inwestorem, zarządzającym funduszami i filantropem. Pełnił funkcję prezesa i dyrektora inwestycyjnego Legg Mason Capital Management, a także głównego zarządzającego portfelem Legg Mason Capital Management Value Trust. Jest zarządzającym portfelem dawnych funduszy Legg Mason Opportunity Trust, które obecnie znajdują się w jego własnej firmie Miller Value Partners.

Miller jest uważany za inwestora wartościowego, który wierzy, że “każda akcja może być akcją wartościową, jeśli jest sprzedawana z dyskontem do jej wartości wewnętrznej”.

Zwrot z inwestycji Legg Mason Capital Management Value Trust po opłatach przewyższał indeks S&P 500 przez 15 kolejnych lat od 1991 do 2005 roku (stałe uzyskiwanie zwrotów z inwestycji przewyższających rynek jest uważane za bardzo mało prawdopodobne zgodnie z hipotezą rynku efektywnego).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rynek kryptowalut | prognozy dolara | pgnig kurs akcji | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | dolar notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) ciągle pozostaje powyżej 1,1980 – komentarz CMC Markets
Następny artykułPolskiemu złotemu pomaga oczekiwanie na dane
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here