Naga MarketsZamyślona Janet YellenStanowisko zwolenników kryptowalut wobec tradycyjnych finansów jest w miarę jednoznaczne. Wielu posiadaczy Bitcoina rzeczywiście wierzy w to, że najstarsza z kryptowalut kiedyś przejmie rolę dolara i stanie się jedyną miarą wartości na świecie. Z kolei podejście przedstawicieli tradycyjnych finansów do Bitcoina jest mieszane. Można znaleźć wśród nich zarówno zwolenników technologii blockchain, jak i jego zdecydowanych przeciwników. Była prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej wpisuje się raczej w tę drugą definicję.


Nie jest używany do wielu transakcji, nie jest stabilnym źródłem wartości i nie jest skutecznym środkiem realizacji płatności. Jest bardzo powolny w obsłudze płatności. Problemy te wynikają z jego zdecentralizowanej natury (…) Bitcoin nie jest użyteczny – przekonywała słuchaczy Canada FinTech Forum w Montrealu była prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej, Janet Yellen.

Yellen, która pożegnała się z Fed w lutym tego roku, już raz wypowiedziała się w sprawie Bitcoina, kiedy jeszcze zasiadała na fotelu prezesa Rezerwy Federalnej. W trakcie konferencji prasowej w grudniu 2017 roku określiła Bitcoin jako wysoce spekulatywne aktywo, które nie jest stabilnym źródłem wartości. Jak widać, od tamtego czasu zdanie byłej prezes Fed w sprawie najpopularniejszej kryptowaluty nie uległo większej zmianie.

Po drugiej stronie barykady zdaje się stać Mark Carney, który stwierdził w marcu tego roku, że BTC nie stanowi zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej. Co więcej, prezes Bank of England dość optymistycznie podchodzi do cyfrowej rewolucji zapowiadając w lipcu restrukturyzację międzybankowego systemu płatniczego. Urzędnicy BoE potwierdzili wówczas, że zostanie stworzony system dla spółek fintech, które dokonują transakcji za pośrednictwem sieci blockchain.

Bitcoin wciąż konsoliduje

wykres dzienny BTCUSD
BTCUSD, D1 | źródło:TradingView

Próżno szukać większych zmian w sytuacji na wykresie Bitcoina. Najstarsza z kryptowalut wciąż konsoliduje w wąskim przedziale 6200-6700 USD budując kolejną formację trójkąta. Nadal znajdujemy się nieco ponad 9% powyżej tegorocznych dołków, co może być odczytane jako swojego rodzaju pozytyw. Mimo wszystko brak kolejnych, coraz wyższych szczytów powoduje, że na powrót hossy w tym roku raczej nie mamy szans.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here