Naga Markets

Bitcoin nie jest nudny, twierdzi giełda kryptowalut CoinbaseNajwiększa amerykańska giełda kryptowalutowa twierdzi, że bitcoin (BTC) nie posiada obecnie znaczącej konkurencji na rynku cyfrowych aktywów. W nowym wpisie na blogu zatytułowanym: „Bitcoin nie jest nudny”, Coinbase stwierdza, że kryptowaluta jest cyfrową wersją złota, podczas gdy większość innych blockchainów aspiruje raczej do przyjęcia roli zdecentralizowanych aplikacji.

Bitcoin nie ma konkurencji, gdyż posiada inny fundamentalny cel niż altcoiny

Giełda Coinbase próbuje obalić niektóre z powszechnych argumentów wystosowywanych przeciwko królowi kryptowalut.– Zwolennicy uważają, że BTC jest konkurencją dla kryptowalut Web 3.0. Tak nie jest. Stara się być ponad tym: cyfrowym złotem. Prawie każda inna aktywnie rozwijana kryptowaluta oprócz BTC ma tę samą wizję produktu, co ethereum: stworzyć zdecentralizowaną platformę aplikacji, często nazywaną Web 3.0. Próbują zbudować następny Internet, aby stworzyć „aplikacje nie do zatrzymanie”, a nie cyfrowe złoto – komentuje Coinbase.

Platforma sugeruje, że altcoiny walczą ze sobą o dominację w Web 3.0, podczas gdy BTC od początku swojego istnienia znajdował się poza jakąkolwiek konkruencją.

– Uświadomienie sobie, że BTC ma fundamentalnie inny cel niż kryptowaluty web3 ujawnia kluczową kwestię: Bitcoin nie ma żadnej znaczącej konkurencji. Altcoiny walczą ze sobą nawzajem, podczas gdy dosłownie nikt inny nie próbuje grać w tę samą grę co bitcoin. Każdy projekt, który zdecyduje się rzucić wyzwanie bitcoinowi musiałby pokonać jego 13-letnią przewagę. Obecnie, nikt nie chce podjąć się takiej próby – dodaje giełda.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Bitcoin nie tylko jest samotną alterynatywą dla złota, ale dodatkowo w porównaniu z szeregiem innych blockcainów jest „kompletny” i w pełni funkcjonalny.

– Jest jeszcze jeden kluczowy aspekt do rozważenia: Bitcoin został dostarczony jako produkt. Cyfrowe złoto istnieje właśnie tutaj, właśnie teraz. Czeka na inwestorów, znajduje się w portfelach instytucji finansowych i narodów.

Dla kontrastu, żaden z projektów Web 3.0 nie dostarczył niczego zbliżonego do swojego finalnego produktu. Ich obecny stan powinien być traktowany jako udany dowód koncepcji tego, czym Web 3.0 może się stać – podsumowuje Coinbase.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułIndeks WIG20 kończy sesję 0,61 proc. wzrostem. Na rynkach zapanował świąteczny nastrój
Następny artykułIndeks WIG20 wzrósł o 0,61% na zamknięciu w czwartek
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here