Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleCEO Square i Twittera, Jack Dorsey, powiedział, że bitcoin (BTC) będzie nadal stosowany na szerszą skalę, ale wciąż jest za wcześnie, aby uznać go za prawdziwą walutę.

Binesmen-wizjoner powiedział Australian Financial Review, że jest przekonany, że kryptowaluta będzie nadal stosowana na coraz szerszą skalę. Dodał jednak, że:

„[Bitcoin] Nie działa jak waluta. (…) Musimy uczynić go bardziej użytecznym i dostępnym jako środek płatniczy, ale jeszcze teraz to nie ma miejsca”.

Bitcoin walutą Internetu

Dorsey, który popiera idee, które legły u podstaw kryptowalut, uważa, że gdy tylko BTC  stanie się walutą Internetu, Square skupi się bardziej na “usługach, które dodają wartość [sieci], a nie tylko tych, które umożliwiają transfer pieniędzy”.

W sierpniu 2019 roku Dorsey dodał:

„Kochamy BTC […] widzieliśmy, jak 3,5 miliona klientów korzysta z naszej karty płatniczej w czerwcu, zwykle używając jej do robienia zakupów wiele razy w ciągu tygodnia. Nasz ekosystem sprzedający i aplikacja Cash App mają przed sobą niesamowite plany działania, które pozwolą nam osiągnąć cel wzmocnienia pozycji rynkowej”.

Lider rynku?

Dorsey niedawno powiedział też, że jego zdaniem ​​aplikacja płatnicza Square i cała jego firma jest wiodącym przedsięwzięciem, którego celem jest m.in. przybliżenie bitcoina masom. Popularna “apka” do obsługi płatności mobilnych pozwala bowiem w łatwy sposób kupić kryptowaluty, ale też planuje zintegrować Ligthning Network, narzędzie poprawiające skalowalność blockchaina.

Z kolei w marcu br. przyznał też, że jest uczestnikiem “Stacking Sat Saturday”, ruchu, w ramach którego użytkownicy kupują BTC w każdą sobotę, aby pokazać innym, że powracają na rynek i przygotowują się na masowe przyjęcie kryptowaluty.

Za jakie kwoty Dorsey skupuje bitcoiny? Ponoć w grę wchodzą pieniądze rzędu 10 000 USD.

“Przeczytaj to, pomyślałem, [i] to było piękne. Myślę, że było to jedno z najbardziej nowatorskich dzieł ostatnich 20 lat w informatyce”

– wspominał też to, jak poznał whitepaper bitcoina. Szybko zaczął też ponoć eksperymentować z kryptowalutami:

“Chciałem dowiedzieć się, czy możemy przechowywać bitcoina, a następnie przejść przez ulicę – i używając naszej karty Apple Pay – być w stanie wydać ten bitcoin, by kupić kawę. W następnym tygodniu rzeczywiście kupiłem za niego kawę, co było naprawdę fajne.” Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Dorsey to osoba, która ma łeb na karku, widzi dynamikę rynku i rozumie aktualne trendy. Dzięki temu jestem prawie pewien, że inwestycja w krypto czy takie spółki jak Pracownia Nowych technologii mają potencjał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here