Naga Marketsbitcoin Jeśli „cyfrowe złoto” oznacza „bezpieczne aktywa, w których inwestorzy gromadzą pieniądze podczas zawirowań na rynkach finansowych”, bitcoin nie pasuje do tej definicji – uważają eksperci.

Przez większą część roku cena bitcoina wykazywała umiarkowanie ujemną korelację z S&P 500. Innymi słowy, największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej zwykle rosła w dniach, w których indeks giełdowy spadał i odwrotnie. Tyle że od początku października związek ten osłabł, zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Digital Assets Data.

Bitcoin – czy jest bezpieczną przystanią?

Korelacja, kiedyś jeszcze nie tak dawno znajdowała się w ujemnym zakresie 20–30 proc., zaczyna się teraz spłaszczać w do ok. ujemnych 10 procent.

bitcoin

Im bliżej zera na powyższym wykresie, tym trudniej jest twierdzić, że BTC to zasób idealny na okres burzy na tradycyjnych giełdach.

Negatywna korelacja wspierała teorię, że BTC to magazyn wartości na czas kryzysu, uważa Kevin Kaltenbacher, Data Scientist z firmy Digital Assets Data. Teraz dodaje:

„Ostatnie zmiany potencjalnie stanowią pewne wyzwanie dla tej narracji.”

Główny krytyk takiego podejścia do BTC, Alex Kruger, zabrał głos na Twitterze, aby pokazać swoje sarkastyczne podejście do kryptowalut, odnosząc się zarówno do rynków akcji, jak i rynków walutowych i ich relacji z bitcoinem.

„Teraz, gdy mem “akcje napędzają wzrosty na bitcoinie” okazał się ponownie niesłuszny, nadszedł dobry czas, aby mem „CNH [Chiński Yuan Offshore] zabezpieczał bitcoiny, aby  te mogły wrócić na scenę”

– uważa Kruger.

Kurs BTC w tym roku

Bezpieczna przystań czy nie, cena bitcoina pozostaje dziś nadal znacznie wyższa od tej z początku roku. Pamiętajmy, że mówimy tu o wzroście aż o 94 procent w porównaniu z ceną 3689 USD z 1 stycznia.

“Więc nawet jeśli bitcoin może nie zostać zakwalifikowany jako cyfrowe złoto, długoterminowi posiadacze [kryptowaluty] nie mają się czego obawiać z powodu zmienności cen, jakiej obecnie doświadcza bitcoin”

– powiedział Eddie Alfred, współzałożyciel Digitial Assets Data, i dodał

„Obserwując 29-dniowe okresy od momentu powstania bitcoina, widzieliśmy 195 dni, w czasie których BTC spadł o 25 procent lub więcej od ostatniego maksimum. Oznacza to, że rynek borykał się z podobnymi warunkami przez około 5 procent dni w historii BTC”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here