Naga MarketsBitcoinCena BTC wzrosła od początku roku o ponad 35% (choć w skrajnym momencie aprecjacja przekraczała 46%). W tym samym czasie cena złota wzrosła o ponad 11%, dzięki czemu złoty kruszec jest obecnie najdroższy od stycznia 2013 roku. Czy zatem Bitcoina i złoto rzeczywiście coś łączy? Czy BTC nie przez przypadek nazywany jest “cyfrowym złotem”? A może obecne wzrosty notowań złota zepchną cenę BTC do skrajnie niskich poziomów?


Przewidywał kryzys, teraz przewiduje bańkę na BTC

Weteran rynku akcyjnego, który znany jest ze swojego negatywnego nastawienia do obecnego cyklu koniunkturalnego oraz prognozowania kolejnego, wielkiego kryzysu, który ma czaić się tuż za rogiem przyznał publicznie, że cena BTC spadnie do 3000 dolarów szybciej niż cena złota wzrośnie do 3000 dolarów.

Przypomnijmy w tem miejscu, że Schiff, który jest założycielem, dyrektorem generalnym i głównym strategiem Euro Pacific Capital z powodzeniem przewidział bańkę na rynku nieruchomości. Teraz ostrzega przed bańką na BTC. Czy znów ma rację? A może to swego rodzaju “zemsta” bądź forma obrazy za utratę kryptowalut?

Peter SchiffPeter Schiff wskazuje, że cena Bitcoina spadnie z obecnego poziomu niemal 10 tys. USD do zaledwie 3 tys. USD. W jego ocenie wydarzy się to szybciej niż cena złota wzrośnie do 3 tys. USD. Warto zwrócić jednak uwagę, że cena złota oscyluje obecnie w okolicy 1685 USD. Okazuje się więc, że musiałaby ona wzrosnąć o ponad 78% ustanawiając przy tym nowe ATH. Dotychczasowy szczyt na notowaniach złota znajduje się bowiem w rejonie 1920 dolarów.

Za tak skrajnie negatywnym usposobieniem Schiffa do BTC świadczyć może m.in. fakt, iż niedawno stracił on dostęp do swojego portfela kryptowalutowego. Jego entuzjazm wobec złota objawia się natomiast już od dłuższego czasu. Pod koniec stycznia wskazywał nawet, że jeżeli Bernie Sanders zostanie prezydentem USA, to cena złota przekroczy barierę 2 tys. dolarów jeszcze w 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara odda pola w tym tygodniu? Koniec supremacji USD na rzecz euro
Następny artykułKurs euro do funta (EURGBP) powstrzyma wsparcie przy 0,8300?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here