Naga MarketsBitcoin monetaSzef sprzedaży handlu typu OTC na giełdzie Kraken Nelson Minier porównał dzisiejszy rynek kryptowalut do tego, czym było kiedyś Wall Street. Co może jednak zaskoczyć niektórych zwolenników tego typu aktywów, uważa on, że bitcoin (BTC) nie jest jeszcze tzw. bezpieczną przystanią dla inwestorów.

Podczas wywiadu z Nasdaq TradeTalks opublikowanego dn. 22 sierpnia, Minier stwierdził:

„Wall Street nie jest już takie, jak kiedyś. Przez pierwsze 15 lat [kariery] byłem na Wall Street, było fajnie. Miałem wielkie szczęście. Zaczynałem na rynku CDS, który przypominał [dzisiejsze] kryptowaluty. Tutaj [tj. na rynku cyfrowych walut] masz wiele innowacji finansowych, dużo handlu. Czuje się bardzo podobnie, […] jest dużo energii i entuzjazmu w kwestii tego postępu i jego kierunku.”

Bitcoin nie jest bezpieczną przystanią

W czasie rozmowy dziennikarz wszedł na coraz popularniejszy temat dot. idei BTC jako bezpiecznej przystani na czas kryzysu. Minier odpowiedział, że uważa, że ​​jest jeszcze zbyt wcześnie, aby nazwać kryptowalutę takim mianem. Zauważył, że cechuje się ona zbyt wysokimi wahaniami kursowymi:

„Nie jestem więc pewien, czy jest to bezpieczna przystań, ale myślę, że zaczyna to tak działać. Myślę, że ludzie zaczynają zarządzać swoimi portfelami [inwestycyjnym], zaczynają wchodzić powoli [na rynek kryptowalut]. A kiedy rynek zaczyna się trząść w posadach, widzisz wzrosty na BTC (…)”.

Na koniec doszedł do wniosku, że pomimo tego, że jest zbyt wcześnie, aby nazywać bitcoina bezpieczną przystanią, dodał, że „na pewno zmierzamy w tym kierunku”.

Aktywo na czas kryzysu?

W tej kwestii rynek pozostaje podzielony, ale coraz więcej ekspertów uważa, że faktycznie zmienia się postrzeganie BTC. To już nie stricte spekulacyjne aktywo, a coś, co zaczyna być uważane za bezpieczna przystać. Głównie ze względu na fakt, że bitcoin jest niezależny od polityków i banków.

Niedawno starszy analityk w strategii rynkowej i sektorowej w firmie badawczej Fundstrat Global Advisors Tom Lee powiedział, że jest przekonany, że bitcoin stał się już prawdziwą bezpieczną przystanią dla inwestorów na czas krachu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here