Naga Markets
Travis Kling z amerykańskiego funduszu hedgingowego Ikigai Asset Management, nie uważa, że bitcoin jest bezpiecznym aktywem na czas kryzysu. Jego zdanie stoi w sprzeczności w opinią coraz większej liczby traderów i inwestorów.

Kling w środę odniósł się do tego, czy BTC powinno być postrzegane jako bezpieczna przystań na czas kryzysu. Sam zdaje sobie sprawę z tego, że inwestorzy zaczynają już tak postrzegać kryptowalutę, ale wątpi, czy cyfrowa moneta jest gotowa wziąć na siebie rolę złota.

„To może być tak, że BTC jest wystarczająco silne, aby pływać teraz w basenie, ale nie w oceanie”

– dodał.

Bitcoin – warto teraz w niego inwestować?

Słowa Klinga padły po tym, jak Dow Jones odnotował swój najgorszy wynik w skali roku w ciągu 24 godzin. Na rynku sytuacja przestaje być ciekawa. Inwestorzy uciekają już w bezpieczne aktywa, takie jak obligacje, złoto, a nawet jen japoński. Co z kryptowalutami? BTC spadło od szczytu już 23 proc., teraz w ciągu doby o 1,68 proc., a tygodniowe straty sięgnęły nawet 14,40 proc. Tyle że mówimy o aktywie, które od grudnia 2018 r. wzrosło o kilkaset proc. – od około 3 500 USD do 12 300 USD w lipcu br. Korekta jest naturalnym ruchem w takiej sytuacji. Innymi słowy, obecne spadki mogą być dobrym miejscem na zakup.

Tym bardziej, że coraz bardziej rozczarowuje rynek amerykańskich akcji i obligacji. Rentowność 10-letnich obligacji spadła do trzyletniego minimum. Rentowność 30-letnich obligacji rządowych USA również spadła poniżej 2 procent po raz pierwszy od lat siedemdziesiątych. Inwestorzy w widoczny sposób porzucili bardziej ryzykowne aktywa w obawie przed recesją i ponownymi napięciami handlowymi między USA i Chinami. Przenieśli swój kapitał na krótkoterminowe obligacje.

Analitycy przewidują też teraz korektę na złocie.

Kling dodaje, że BTC może teraz chcieć przejść niejako z rynku aktywów spekulacyjnych do bezpiecznych. Czy to się jednak powiedzie? Zdaniem Toma Lee z Fundstrat już się udało. Uważa on, że kryptowaluta już stała się bezpieczną przystanią na rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here