Naga MarketsTravis Kling z amerykańskiego funduszu hedgingowego Ikigai Asset Management, nie uważa, że bitcoin jest bezpiecznym aktywem na czas kryzysu. Jego zdanie stoi w sprzeczności w opinią coraz większej liczby traderów i inwestorów.

Kling w środę odniósł się do tego, czy BTC powinno być postrzegane jako bezpieczna przystań na czas kryzysu. Sam zdaje sobie sprawę z tego, że inwestorzy zaczynają już tak postrzegać kryptowalutę, ale wątpi, czy cyfrowa moneta jest gotowa wziąć na siebie rolę złota.

„To może być tak, że BTC jest wystarczająco silne, aby pływać teraz w basenie, ale nie w oceanie”

– dodał.

Bitcoin – warto teraz w niego inwestować?

Słowa Klinga padły po tym, jak Dow Jones odnotował swój najgorszy wynik w skali roku w ciągu 24 godzin. Na rynku sytuacja przestaje być ciekawa. Inwestorzy uciekają już w bezpieczne aktywa, takie jak obligacje, złoto, a nawet jen japoński. Co z kryptowalutami? BTC spadło od szczytu już 23 proc., teraz w ciągu doby o 1,68 proc., a tygodniowe straty sięgnęły nawet 14,40 proc. Tyle że mówimy o aktywie, które od grudnia 2018 r. wzrosło o kilkaset proc. – od około 3 500 USD do 12 300 USD w lipcu br. Korekta jest naturalnym ruchem w takiej sytuacji. Innymi słowy, obecne spadki mogą być dobrym miejscem na zakup.

Tym bardziej, że coraz bardziej rozczarowuje rynek amerykańskich akcji i obligacji. Rentowność 10-letnich obligacji spadła do trzyletniego minimum. Rentowność 30-letnich obligacji rządowych USA również spadła poniżej 2 procent po raz pierwszy od lat siedemdziesiątych. Inwestorzy w widoczny sposób porzucili bardziej ryzykowne aktywa w obawie przed recesją i ponownymi napięciami handlowymi między USA i Chinami. Przenieśli swój kapitał na krótkoterminowe obligacje.

Analitycy przewidują też teraz korektę na złocie.

Kling dodaje, że BTC może teraz chcieć przejść niejako z rynku aktywów spekulacyjnych do bezpiecznych. Czy to się jednak powiedzie? Zdaniem Toma Lee z Fundstrat już się udało. Uważa on, że kryptowaluta już stała się bezpieczną przystanią na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here