Naga MarketsBitcoin nie dotrze do 9 tys. USD przez podwójny szczyt? Kurs BTC może spaść w okolice 8 tys.
Bitcoin nie dotrze do 9 tys. USD przez podwójny szczyt? Kurs BTC może spaść w okolice 8 tys.

Po wtorkowym umocnieniu rynku kryptowalut inwestorzy spodziewali się, że Bitcoin jest zaledwie krok od przetestowania poziomu 9 tysięcy dolarów. Zdaniem analityków, w tym Maksymiliana Bączkowskiego, możliwość ta zaczyna się oddalać, a w krótkim terminie kurs BTC może celować w kluczowe wsparcie w okolicach 8 tysięcy dolarów. Na wykresach intraday zauważalna jest bowiem formacja podwójnego szczytu będąca zazwyczaj posłańcem zbliżającej się deprecjacji.


Bitcoin w kierunku 8-8,2 tys. dolarów? Kurs BTC stoi przed potencjałem korekty spadkowej

W momencie publikacji poniższego artykułu Bitcoin traci w czwartek około 1,7% i jest wyceniany na 8662 dolary, balansując na granicy strefy wsparcia wyznaczanej przez maksima z pierwszej połowy października ubiegłego roku. Chociaż wykres dzienny pokazuje zatrzymanie na nowych, lokalnych maksimach i próbę ich odrzucenia przez sprzedających, to interwał godzinowy pozwala zidentyfikować formację podwójnego lub nawet potrójnego szczytu, która zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego z Comparic24.tv jest bezpośrednim sygnałem sprzedażowym, który cały czas czeka na realizację.

„Rynek jak na razie przecenia się tylko delikatnie, cały czas czekamy jednak na realizację setupu spadkowego. Poziom 8200 dolarów jest obecnie oczekiwanym targetem, stanowiąc górne ograniczenie formacji boxa, która wygenerowała ruch wzrostowy (…) Wybicie takiej reakumulacji często oznacza, że poziom stanowiąc lokalny opór staje się następnie ważnym wsparciem” – wyjaśnia Bączkowski.

Bitcoin rysuje formację podwójnego, potrójnego szczytu i może spadać w kierunku strefy reakumulacji. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin rysuje formację podwójnego, potrójnego szczytu i może spadać w kierunku strefy reakumulacji. Źródło: Tradingview.com

Zdanie Bączkowskiego potwierdzają również zagaraniczni analitycy, w tym popularny w serwisie Twitter,  Michaël van de Poppe stwierdzający, że cofnięcie w okolice 8400 dolarów lub niżej byłoby jak najbardziej „zdrowe” dla kondycji Bitcoina.

Rynek kryptowalut nadal mocny, kapitalizacja w okolicach 240 miliardów dolarów

Chociaż w czwartek Bitcoin oddaje część zysków, a Bitcoin SV traci niemal 18% po drastycznym rajdzie na historyczne maksima, to łączna kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się w okolicach kilkumiesięcznych minimów na wysokości 240 miliardów dolarów.

16 stycznia wśród głównych altcoinów najlepiej radzą sobie Stellar, Binnace Coin oraz Monero, które notują skromne zyski w ujęciu dobowym sięgające od 1% do 2%. Wśród pozostałych tokenów przeważają krótkoterminowo niedźwiedzie nastroje, a liderem spadków są wspomniany BSV oraz Chainlink tracący 4,5%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBioton [BIO] – w trendzie spadkowym – analiza na zamówienie
Następny artykułAltcoiny: dlaczego ostatnie dwa lata były na nich tak fatalne?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here