Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleW trakcie poniedziałkowej sesji na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, Bitcoin zyskiwał 2% i testował tegoroczne maksima tuż pod granicą 5400 dolarów. Jednocześnie w weekend kurs BTC zamykał się na granicy 5200 dolarów, co jest najwyższym domknięciem cen od połowy listopada zeszłego roku. Od lutowych i jednocześnie tegorocznych minimów najstarsza z kryptowalut umacnia się już o 60%, wpływając pozytywnie również na rynek altcoinów.


Wartość rynku kryptowalut w kierunku 200 mld dolarów, Bitcoin zdecydowanym liderem

W poniedziałek łączna wartość rynku kryptowalut wzrasta do 184 miliardów dolarów i coraz wyraźniej zmierza do istotnej granicy 200 miliardów dolarów. Kapitalizacja od początku marca zwiększyła się już o ponad 60 miliardów dolarów, korzystając z dynamicznego umocnienia Bitcoina. Kurs BTC zaczął niespodziewanie rosnąć 2 kwietnia, wybijając pułap 5 tysięcy dolarów pierwszy raz w tym roku. Rozwój sytuacji w miniony weekend pozwolił najstarszej z kryptowalut utrzymać się na nowych maksimach i zamknąć najwyżej od pięciu miesięcy, przynosząc kontynuację umocnień w nowym tygodniu. Jeżeli Bitcoin wybije lokalny opór pod 5400 dolarów, otworzy sobie drogę do kolejnego psychologicznego oporu na 6 tysiącach dolarów:

kurs btc wykres d1
Bitcoin rośnie w poniedziałek o kolejne 2%. Kurs BTC D1, Tradingview

Na szerokim rynku kryptowalut również obserwowano wzrosty. Ethereum rośnie o niemal 9% w skali ostatniej doby, Litecoin i Binance coin oddają jednak część dotychczasowych zysków korygując o 3%. Nie zmienia to faktu, że w ujęciu tygodniowym czołówka największych tokenów notuje dwucyfrowe wzrosty. Tutaj niedoścignionym liderem pozostaje Bitcoin Cash, który od zeszłego poniedziałku umacniał się o 87%.

Tabela krypto
Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ethereum najwyżej od listopada, kurs ETH testuje 185 dolarów

W poniedziałek nowe tegoroczne maksima wyznacza również token sieci Ethereum. Ether testuje poziomy powyżej 185 dolarów oraz 200-okresową średnią ruchomą, z którą ostatni raz miał styczność w czerwcu zeszłego roku. Poniedziałkowe poziomy ostatni raz obserwowano w połowie listopada, a kurs ETH zostawia za sobą kilkumiesięczną konsolidację sugerując, że aprecjacja może być kontynuowana w kolejnych tygodniach kwietnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here