Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleWtorkowa sesja przyniosła kolejną próbę umocnienia kursu Bitcoina. W efekcie najstarsza z kryptowalut testowała na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs 4 tysięcy dolarów, a na wielu innych wyraźnie go przebijając. Druga połowa dnia przyniosła jednak odwrócenie i BTC otwiera się w środę poniżej okrągłej granicy. Nie zmienia to faktu, że Bitcoin nie poruszał się tak wysoko od 5 ostatnich tygodni.


Bitcoin będzie nadal rosnąć? Wysokie wolumeny budzą entuzjazm

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wolumeny handlowe na rynku kryptowalutowym znajdowały się na najwyższych poziomach w 2019 roku, osiągając dziesięciomiesięczne maksima. W przypadku największych giełd kryptowalutowych procentowa zmiana obrotów w ujęciu dobowym osiągała w kluczowym momencie od 55 do niemal 90% (mowa o takich firmach jak Binance, OKEx, czy też Huobi). Nagły skok wolumenów potwierdza również poniższy wykres – wartości osiągane w poniedziałek były jednymi z najwyższych w ostatnim czasie:

notowania krypto
Źródło: Bitcoinity.org

Wzmożone obroty przełożyły się również na wyższą zmienność kursu Bitcoina. Indeks zmienność wzrastał do poziomu 2,5%, co jest najwyższym wynikiem od początku bieżącego miesiąca. Inwestorzy liczą, że większe wolumeny wywołają dalsze wzrosty BTC. W tym celu niezbędne będzie jednak trwałe wybicie okrągłego poziomu 4 tysięcy dolarów.

Poniedziałkowe wzrosty pozwoliły ostatecznie wybić trwającą od miesiąca konsolidację i otwierają drogę w kierunku testu szczytów z przełomu roku. Jeżeli jednak okrągły opór będzie trzymał cenę w ryzach powrót presji sprzedażowej jest ponownie możliwy.

wykres kurs Bitcoina
Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szeroki rynek również zyskuje

Chociaż ostatnie 24 godziny przyniosły korektę części ruchów wzrostowych, to w ujęciu tygodniowym główne altcoiny nadal notują silną aprecjację. Najlepiej w tym czasie radziły sobie EOS (23,60%), Ethereum (17%) oraz Bitcoin Cash (14,80%):

notowania krypto
Źródło: Coinpaprika.com

Kurs ETH nie znajdował się tak wysoko od początku roku i cena powraca nad pułap 140 dolarów. Kolejny istotny opór to szczyty z końcówki 2018 roku w okolicach 164 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here