Naga MarketsBitcoin nie był tak wysoko od 3 miesięcy. Kurs BTC testuje ważny opór do PLNW trakcie czwartkowej sesji Bitcoin kosztował ponad 37 tysięcy złotych na giełdzie BitBay, co jest najwyższą wartością od ponad trzech miesięcy, kiedy pod koniec października kurs BTC próbował wybijać nowe maksima. Niemal kwartalne szczyty najstarsza z kryptowalut testowała również w stosunku do dolara amerykańskiego, gdzie jej kurs na luksemburskiej giełdzie BitBay pokonywał 9500 dolarów. Piątek przynosi ze sobą natomiast korektę, na której najsilniej tracą Bitcoin SV oraz Ethereum Classic.


Bitcoin testował poziom 37 tysięcy złotych. Kurs BTC w górę o 40% do PLN w 2020 r.

Od początku 2020 roku notowania pary BTC/PLN zyskują ponad 40% testując trzymiesięczne maksima i notując pięć dni wzrostów z rzędu. Przyczynił się do tego nie tylko umacniający Bitcoin, ale również słabnąca pod koniec stycznia polska złotówka, która jest najtańsza od czterech miesięcy. Od strony technicznej Bitcoin podchodzi pod ważną strefę oporu wyznaczaną na minimach z sierpnia ubiegłego roku, która w październiku dynamicznie zablokowała odbicie BTC i doprowadziła do deprecjacji w okolice 25 tysięcy złotych, czyli dziewięciomiesięcznych minimów. Gdyby kryptowalucie udało się pokonać osobny poziom wtedy otwiera sobie drogę do kolejnego ważnego pułapu, a mianowicie okolic 40 tysięcy złotych:

Kurs Bitcoina w stosunku do złotówki koryguje po pięciu dniach wzrostów z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Kurs Bitcoina w stosunku do złotówki koryguje po pięciu dniach wzrostów z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Traderzy bazujący na analizie technicznej powinni zwrócić uwagę również na układ średnich ruchomych. Szybsza 50 EMA powinna wkrótce przeciąć od dołu wolniejszą 200 EMA co uważane jest za istotny sygnał zakupowy. Ostatni raz takie przecięcie miało miejsce pod koniec kwietnia 2019 roku, po czym Bitcoin do czerwca zyskiwał ponad 160%.

Litecoin liderem wśród altcoinów, Bitcoin SV i Ethereum Classic w najsilnejszej korekcie

Półtoraprocentowa korekta rynku Bitcoina w piątkowe południe odbija się po części również na rynku altcoinów, gdzie tracą między innymi forki BTC. Bitcoin Cash (BCH) osuwa się o 0,5%, a Bitcoin SV (BSV) jest liderem spadków w gronie 20 największych kryptowalut tracąc niemal 5%. Podobną dynamikę deprecjacji prezentuje również Ethereum Classic (ETC) osuwając się o 4%.

Wśród reszty tokenów widać jednak utrzymanie pozytywnych nastrojów, a piątkowa korekta nie zdążyła jeszcze w całości znieść czwartkowych umocnień. Najbardziej wyróżnia się Litecoin rosnący o ponad 12% oraz Ethereum i Monero zyskujące niespełna 4%.

Kurs LTC dzięki wzrostom czwartkowym wybija strefę oporu wyznaczaną na listopadowych maksimach i testuje poziom 70 dolarów, najwyższy od końca września. Ethereum również wybijał ważny poziom poru (który obecnie pełni rolę wsparcia) i powraca w stronę konsolidacji z przełomu października i listopada.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here