Naga MarketsPiąta sesja wzrostowa z rzędu, 2 tysiące dolarów wzrostów (ponad 20%) i pokonanie oporu na wysokości 13 tysięcy dolarów. Bitcoin w trakcie środowej sesji testuje najwyższe poziomy od dwóch tygodni i zdaniem ekspertów jest na najlepszej drodze, aby ponownie podejść pod tegoroczne maksima w okolicach 14 tysięcy dolarów. Kurs BTC nie wspomaga jednak rynku altcoinów, które w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin wyraźniej tracą.


Bitcoin bez sprzedających i wzrosty na niskim wolumenie

„Bitcoin na dwóch ostatnich sesjach wzrasta na małym wolumenie i z łatwością pokonuje wyższe strefy cenowe. Świadczy to o braku sprzedających, którzy trzymają swoje walory, jak również tym, że w tym momencie ruch powodowany jest przez detalicznych uczestników rynku, którzy nie potrzebują włożyć dużego wysiłku aby spowodować ruch cen w górę” – komentuje w porannym programie Crypto Flash prezes giełdy Tokeneo, Tomasz Rozmus.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak widać na poniższym wykresie, Bitcoin zyskuje już piątą sesję z rzędu, w tym czasie umacniając się o ponad 20%. Środowe wybicie pułapu 13 tys. USD może oczywiście jeszcze się cofnąć do końca sesji pod okrągły poziom stanowiący nadal strefę oporu, nastroje rynkowe są jednak pozytywne. Jak stwierdzał wczoraj założyciel funduszu Morgan Creek, kurs BTC jest na najlepszej drodze w kierunku 30 tys. USD jeszcze w tym roku, a następnie 100 tys. USD w przeciągu trzech kolejnych lat.

Bitcoin zyskuje piąty dzień z rzędu. Kurs BTC/USD D1
Bitcoin zyskuje piąty dzień z rzędu. Kurs BTC/USD D1

Bitcoin w górę, jednak bez euforii na rynku altcoinów?

Razem z Bitcoinem na lokalnych maksimach utrzymują się Ethereum (powyżej 300 dolarów) oraz Bitcoin Cash (powyżej 400 dolarów). Pozostałe z głównych altcoinów notują jednak silniejsze spadki. Przewodzi im Binance Coin osuwający się o ponad 5% oraz Cardano, tracący porównywalnie. Około 3,5% spadają natomiast Stellar, Dash oraz Litecoin.

Altcoiny tracą w skali dobowej. Źródło: Coinpaprika.com
Altcoiny tracą w skali dobowej. Źródło: Coinpaprika.com

Łączna kapitalizacja rynkowa pokonuje jednak 350 miliardów powracając w okolice tegorocznych maksimów, a w obliczu niemrawej kondycji altcoinów Bitcoin umacnia swoją dominację na rynku kryptowalutowym. 10 lipca wynosi ona ponad 65% i jest najwyższą od dwóch lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here