Naga MarketsBitcoin nie był tak tani od 5 marca. Kurs BTC/PLN spada od 9 dniKurs BTC/PLN wybił dołem poziom wsparcia technicznego na 198 675 PLN, a obecny najniższy poziom cenowy to 180 000 PLN. Następnym poziomem docelowym jest 161 878 PLN, twierdzi analityk kryptowalutowy giełdy BitBay, Sebastian Seliga. Naruszenie tego poziomu potwierdzi długoterminowy dołek na bitcoinie.

  • Notowania bitcoina zatrzymały się w piątek na 100-okresowej średniej ruchomej
  • Zarówno BTC/PLN, jak i BTC/USD utworzył w tym miejscu świecę sygnalną po teście najniższych poziomów od początku marca
  • Wygląda na to, że okolice poziomu 180 tys. zł (48 tys. dol.) były istotną strefą wsparcia dla wielorybów

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zatrzymuje spadki na średniej ruchomej. Co dalej z BTC?

Jak zauważa Sebastian Seliga, notowania BTC zatrzymały się na średniej ruchomej z ostatnich 100 sesji, która ostatni raz była testowana w październiku ubiegłego roku. Jej wybicia zarówno dla wykresu BTC/PLN oraz BTC/USD byłoby brzemienne w skutkach i mogło doprowadzić do dalszej korekty, w okolice dołka z 28 lutego bieżącego roku.

Patrząc na poniższy wykres widać, że wsparcie przebiega obecnie w okolicach poziomu 48-50 tys. dol. lub 180-190 tys. zł:

Wykresy BTC/PLN oraz BTC/USD porównane ze sobą. Źródło: Tradingview.com

W połowie marca portal Whalemap sugerował, że właśnie ta okolica trzyma bardzo silny poziom wsparcia. Na jego wysokości miejsce miał bowiem spory napływ kapitału do portfeli wielorybów, które uznały, że jest to dobry moment do dokupienia kryptowaluty.

Nie ma Cię na BitBay? Załóż darmowe konto i zacznij inwestować jeszcze dzisiaj! Link do rejestracji: https://auth.bitbay.net/register

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gielda | theppro sklep | akcje jsw prognozy | us500 | biomed akcjeConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złota wzrośnie do 1835,00 – twierdzą stratedzy Credit Suisse
Następny artykułTwitter – prognoza cen akcji amerykańskiego giganta na lata 2021-2025
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here