Naga MarketsBitcoin nie był tak słaby od 20 dni. Ethereum traci 5%, Bitcoin Cash i SV 6%Wtorkowe popołudnie przyniosło kontynuację poniedziałkowej wyprzedaży Bitcoina. W efekcie kurs BTC osuwa się o ponad 3,5% i testuje najniższe poziomy od 5 lutego. W ślad za najstarszą z kryptowalut podąża również praktycznie cały rynek altcoinów, na którym Ethereum (ETH) osuwa się o 5%, a Bitcoin Cash i Bitcoin SV tracą około 6%. Łączna kapitalizacja cyfrowych aktywów zmniejsza się o 4% i spada poniżej pułapu 270 miliardów dolarów.


Bitcoin nadal cierpi przez negatywne nastroje rynkowe. Spadek kursu BTC okazją do zakupów?

Notowania Bitcoina we wtorek wyłamują strefę wsparcia i dolne ograniczenie lutowej konsolidacji, tracąc 3,5% (335 dolarów), rysując dzienne minima na wysokości 9277 dolarów, co jest najniższym poziomem od 5 lutego. Jeżeli sesja zakończy się w tych okolicach, wtedy kurs BTC przynajmniej w teorii otworzy sobie drogę do silniejszych spadków, w niedużej odległości znajduje się jednak 50-okresowa średnia ruchoma, poziom 38,2% Fibonacciego oraz psychologiczne wsparcie 9 tysięcy dolarów.

Według wielu ekspertów i analityków, obserwowane obecnie spadki (niemal 7% od początku poniedziałkowej sesji) mogą być okazją do zakupów po korzystniejszych cenach. O korekcie przed silniejszym impulsem wzrostowym wielokrotnie wspominał między innymi Maksymilian Bączkowski z Comparic24.tv, który jest zdania, że Bitcoin osiągnie pułap 13 tysięcy dolarów do końca marca.

Bitcoin traci drugą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin traci drugą sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Spadki Bitcoina mają miejsce w obliczu pogłębiającej się korekty na światowych parkietach giełdowych. Indeks S&P 500 kolejny dzień z rzędu notuje ponad trzyprocentowe spadki i co ciekawe traci również złoto uważane za bezpieczne aktywo. W gronie safe haven trzeci dzień z rzędu zyskuje japoński jen, a BTC – pomimo faktu, że jest nazywany nową bezpieczną przystanią – nie jest w stanie odeprzeć fali negatywnych rynkowych scenariuszy oraz niepewności wywołanych przez chińskiego koronawirusa.

Kryptowaluty tracą we wtorek – ETH, BCH, BSV i XRP na czerwono

W czołówce pięciu największych kryptowalut spadki obserwowane na Bitcoinie są najmniejszymi. Drugi pod względem kapitalizacji Ether osuwa się o 5%, dokładnie tyle samo traci XRP (kryptowaluta sieci Ripple), a Bitcoin Cash oraz Bitcoin SV tracą około 6%. Wśród nielicznych tokenów świecących się obecnie na zielono znajduje się EOS zyskujący skromne 1,6%.

Źródło: Coin360.com

Przez spadki cierpi łączna kapitalizacja rynkowa, która znalazła się na najniższych poziomach od początku miesiąca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 25 lutego 2020: EUR/USD, USD/JPY
Następny artykułKursy walut NBP w środę: Dolar w dół, euro i frank stabilne, kurs funta odbija, 26 lutego 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here