Naga MarketsBitcoin BTCW trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin osuwał się o ponad 3% i spadał poniżej poziomu 9 tysięcy dolarów, testując ważną strefę wsparcia. Ta zatrzymała dalszą deprecjację i we wtorek najstarsza z kryptowalut stara się odbijać, nie zmienia to jednak faktu, że utrzymuje się pod ważnym oporem oraz testowała niemal 3-tygodniowe dołki. Ethereum (ETH) oraz Litecoin (LTC) również traciły, ich deprecjacja utrzymywała się jednak w ryzach lokalnych poziomów obrony.


Bitcoin zablokowany przez konfluencję wsparć, jednak pod konfluencją oporów

Notowania BTC znalazły się pomiędzy przysłowiowym młotem i kowadłem. Z jednej strony cenę wspiera poziom maksimów październikowych, spadkowa linia trendu z początku roku oraz 200-okresowa średnia ruchoma, które blokują deprecjację od ubiegłego piątku. Z drugiej strony Bitcoin spadał poniżej 50 EMA, pułapu 9 tys. dolarów oraz strefy wyznaczanej na dołkach z lipca bieżącego roku. Na relatywnie małym obszarze – szczególnie jak na rynek kryptowalut – nagromadziło się więc bardzo dużo istotnych poziomów zamykających BTC w ciasnej konsolidacji i dopiero wybicie ponad 9 tys. dolarów lub spadek poniżej 8,7 tys. dolarów da odpowiedź co dalej.

Bitcoin tracił w poniedziałek, we wtorek stara się jednak odbijać. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin tracił w poniedziałek, we wtorek stara się jednak odbijać. Źródło: Tradingview.com

Pomimo niekorzystnego układu wykresu BTC w ostatnich dniach, nie brakuje optymistów, którzy prognozują jego silne wzrosty. Do takich należy Bobby Lee, który spodziewa się pokonania bariery 500 tys. dolarów za jednego Bitcoina do 2028 roku. W tym czasie BTC ma również pokonać rynek złota i osiągnąć wyższą kapitalizację.

Ethereum (ETH) pędzi po nitce EMA, Litecoin (LTC) również utrzymuje wsparcie

Chociaż spadki Bitcoina z ostatnich sesji wywoływały również reakcję rynku altcoinów, to w przypadku największych z nich deprecjacja była ograniczona. W poniedziałek Ethereum (ETH) spadał o 2,4%, utrzymywał się jednak nad linią 50 EMA, która pełni rolę wsparcia praktycznie od końca października. Dodatkowo ewentualną deprecjację blokuje poziom 180 dolarów, gdzie przebiegają listopadowe minima.

W przypadku Litecoina (LTC) sytuacja jest bliźniaczo zbliżona, z tą jednak różnicą, że jeszcze na przełomie miesiąca 50 EMA pełniła rolę oporu. Cena powracała jednak w okolice 64 dolarów, testując najwyższe poziomy od końca września i korzysta ze średniej jako istotnego wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here