Naga MarketsBitcoin nie będzie wyprzedawany? Aktywni górnicy BTC mogą zwiększyć zyskiZbliżający się rekordowy spadek trudności wydobycia bitcoina sprawi, że kopanie BTC będzie znacznie bardziej opłacalne, wskazuje Glassnode. W związku z tym, raczej mało prawdopodobne jest, by bitcoinowi górnicy sprzedawali swoje monety w najbliższych tygodnia wywierając presję na notowaniach BTC/USD.

Nadal kopiący górnicy raczej nie będą sprzedawać bitcoina  

W ramach najnowszego raportu „The Week On-chain” zespół analityczny Glassnode starał się rozwiać obawy dotyczące kolejnej dużej wyprzedaży bitcoina przez górników.W związku z trwającym transferem sprzętu wydobywczego z Chin – a tym samym wskaźnika haszowania bitcoina, pojawiły się obawy, że górnicy będą sprzedawać BTC w celu pokrycia kosztów i likwidacji.

Biorąc pod uwagę skalę zmian geograficznych – chińska ewakuacja oznacza największą zmianę szybkości haszowania w historii. Górnicy mogą zwiększyć presję na sprzedaż pozbywając się monet, które w przeciwnym razie nie byłyby w ruchu przez dłuższy czas.

Połączony wpływ sprzedaży i obniżony hash rate to „podwójny cios” dla akcji cenowej bitcoina, zmniejszający potencjał zysków, a nawet utrzymanie istotnych poziomów wsparcia wsparcia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Glassnode uważa jednak, że sytuacja wydaje się już być pod kontrolą. Pod koniec tygodnia trudność wydobycia ma bowiem spaść o 25 proc., co sprawi, że kopanie przez górników, którzy wciąż działają będzie bardziej opłacalne. To z kolei będzie przeciwdziałać sprzedaży monet, przynajmniej dopóki nie wróci brakujący hash rate oraz nie wzrośnie trudność wydobycia.

— To w dużej mierze wskazuje, że górnicy, którzy wciąż działają, raczej nie będą stosować nadmiernej przymusowej sprzedaży… a zatem jest bardziej prawdopodobne, że chińscy górnicy likwidujący swoje zasoby stanowią dominujące źródło sprzedaży – podsumowano w raporcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here