Naga MarketsBitcoin nawet po 18483 USD. BTC lepszy od złota jako zabezpieczenie przed ryzykiem?Bitcoin znalazł się na poziomach, które ostatnio obserwowaliśmy w 2017 roku. Silny wzrost kryptowaluty stawia ją w świetle reflektorów, przeciwnie do złota, które nie radzi sobie ostatnio najlepiej. BTC/USD zyskuje w szybkim tempie coraz bardziej zbliżając się do maksimów z grudnia 2017 roku.

  • Bitcoin jako zabezpieczenie przed osłabieniem dolara amerykańskiego
  • Instytucje i znani inwestorzy skłaniają się ku BTC
  • Notowania BTC/USD coraz bliżej rekordowego szczytu

Bitcoin, wielcy inwestorzy i FOMO

Wzrost BTC o 150% w 2020 r. stawia cenę monety cyfrowej w stosunku do złota na poziomie najwyższy od prawie 3 lat. Za wzrost odpowiadają inwestorzy szukający bufora w portfolio, w obliczu prognoz zakładających, że dolar może spaść nawet o 20% w przyszłym roku w wyniku ożywienia gospodarczego po pandemii.

– Bitcoin wydaje się być zabezpieczeniem z wyboru przed zbliżającym się osłabieniem dolara amerykańskiego, albo poprzez większe luzowanie ilościowe Rezerwy Federalnej, wyższe zadłużenie rządowe lub stromą krzywą dochodowości – lub wszystkie te trzy elementy – wnioskuje Jeffrey Halley, starszy analityk rynkowy z Oanda Asia Pacific Pte.

Zobacz też: Strategia – Twoje pierwsze spotkanie z rynkiem. Wiking zaprasza na webinar

Poszerza się takżę baza inwestujących w najstarszą kryptowalutę. Pojawia się coraz więcej instytucji, m.in. Square Inc. oraz znane nazwiska jak Paul Tudor Jones i Stan Druckenmiller.

Wzrost może też napędzać FOMO:
– Strach przed przegapieniem jest tu naprawdę ważny, a fakt, że tak wielkie nazwiska publicznie deklarują swoje stanowiska [wobec Bitcoina], wyraźnie pomaga – napisał Chris Weston, szef działu badań w Pepperstone Financial Pty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BTC w silnym trendzie wzrostowym

Patrząc na wykres dzienny BTC/USD nietrudno odgadnąć jaki trend panuje na wykresie. Byki przebiły się wczoraj przez barierę wokół poziom 17.000 USD, która dziś służy za wsparcie.

Najstarszej kryptowalucie coraz bliżej do historycznego szczytu z grudnia 2017 roku. Otwarte pozostaje pytanie, jak zareaguje rynek, jeśli maksima wszech czasów zostaną przetestowane. Pytanie jest tym bardziej interesujące z uwagi na zbliżającą się 3. rocznicę krachu na BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here