Naga MarketsSentyment w mediach społecznościowych dot. bitcoina spadł do dwuletniego minimum, co jest paradoksalnie dobre. FUD i negatywne nastroje społeczne zwykle poprzedzają odbicia na wykresie.

  • Nastroje inwestorów BTC są skrajnie złe.
  • Czy to zapowiedź nowej fali wzrostów?

Bitcoin: skrajnie złe nastawienie do kryptowaluty

Dostawca danych sieciowych, Santiment, twierdzi, że bitcoin i inne aktywa kryptowalutowe odbijają na wykresie się, gdy nastroje społeczne są złe. A takie są teraz.

„Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze okazje do kupowania kryptowalut pojawiają się, gdy przeciętny inwestor ma problemy zarówno psychologiczne, jak i finansowe. Na to właśnie wskazują obecnie nasze dane”

– tłumaczy firma.

Santiment dodał, że “ważony nastrój społeczny” dot. bitcoina na Twitterze nadal oscyluje wokół dwuletnich minimów, co wskazuje, że jest wielu wątpiących w obecny poziom ceny. Ta zaś utrzymuje wsparcie na poziomie ponad 10 000 USD. Firma dodała, że to prawdopodobnie dobra wiadomość dla wielorybów.

Podobne zjawisko widać w przypadku Ethereum, gdzie sentymenty również są skrajnie złe i bliskie dwuletnich minimów.

Jak bada się sentyment?

Dane są generowane i analizowane w następujący sposób: analizuje się duży zbiór danych z Twittera (zawierający ponad 1,6 miliona tweetów), które są sklasyfikowane jako pozytywne lub negatywne, a potem na tej bazie ocenia się sentyment na rynku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here