Naga Marketsmoneta BitcoinW trakcie środowej sesji najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, testowała poziomy pod pułapem 5280 dolarów, będące tygodniowymi maksimami. Kurs BTC po pokonaniu psychologicznego oporu na początku miesiąca konsoliduje w wąskim, kilkuset dolarowym zakresie, ponownie przekładając się na uspokojenie szerokiego rynku kryptowalutowego.


Kurs BTC pozytywnie wpływa na altcoiny. Bitcoin zyskuje 3%

W kluczowym momencie sesji, kurs BTC zyskiwał niemal 3%, testując poziomy obserwowane ostatni raz w połowie ubiegłego tygodnia. Nie zmienia to jednak faktu, że Bitcoin nadal konsoliduje nad poziomem 5 tysięcy dolarów oraz lokalnymi maksimami wyznaczanymi 3 kwietnia na wysokości 5350 dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Środowe wzrosty pozytywnie przekładają się jednak na szeroki rynek altcoinów, na którym najlepiej radzi sobie Monero (+5%), wspomniany przed chwilą Bitcoin (+3%), Stellar (+2,1%) oraz Ethereum +2%):

Notowania kryptowalut
Notowania kryptowalut w środę, 17 kwietnia 2019 roku. Coinpaprika.com

W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut nadal utrzymuje się powyżej poziomu 170 miliardów dolarów. Dla przypomnienia, na początku lutego, plasowała się 60 miliardów dolarów niżej.

Bitcoin podąża własną ścieżką i ma sposób na sprawienie, że ludzie, którzy go kwestionują, wyglądają naprawdę głupio”

Taką opinią podzielił się Max Keiser, prowadzący własny problem w stacji RT.com. Oprócz tego dodał: „W sferze bitcoina, oczywiście, masz Craiga Wrighta, miałeś Rogera Vera, miałeś Mike’a Hearn’a, tego typu ludzi, którzy cierpią na ‘zespół zaburzeń bitcoinowych’. Teraz, w ciągu ostatnich kilku lat masz Nouriela Roubiniego, Paula Krugmana i kilka innych osób, które są w głównym nurcie ekonomii i wyglądają naprawdę głupio, ponieważ nigdy nie poświęcili czasu na zbadanie o co chodzi w Bitcoinie”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here