Naga MarketsBitcoin najwyżej od sierpnia 2019 r. Kurs BTC (chwilowo) testował poziom 11,5 tys. dol.Po poniedziałkowym umocnieniu o ponad 13% (czyli 1280 dolarów), notowania kontraktów terminowych Bitcoina na giełdzie CME kontynuowały we wtorek dynamiczny rajd wzrostowy, testując poziom 11,54 tys. dolarów, ostatni raz obserwowany w sierpniu ubiegłego roku. Co prawda spora część aprecjacji została zniesiona, kurs BTC utrzymuje się jednak w okolicach poziomu 11 tysięcy dolarów, powyżej tegorocznych maksimów wyznaczanych w lutym.

  • Bitcoin osiągał rekordowe w tym roku wyceny zaraz po północy na rynku kontraktów terminowych
  • Na rynku spot maksymalne ceny były realizowane w tym samym czasie: w przypadku giełdy Bitstamp wynosiły niespełna 11,42 tys. dol.
  • W związku z dynamicznym umocnieniem Bitcoina inwestorzy liczący na spadek jego wartości zlikwidowali krótkie pozycje warte ponad 300 milionów dolarów

Bitcoin wybił ważny poziom oporu. Czy kurs BTC będzie mógł liczyć na dalsze wzrosty?

Poniedziałkowe pokonanie psychologicznej bariery 10 tys. dol. niezaprzeczalnie rozbudziło nadzieję byków na dalszą aprecjację Bitcoina, sygnalizując jednocześnie możliwość zakończenia trwającej od końca kwietnia konsolidacji. Główny opór znajdował się jednak kilkaset dolarów wyżej w okolicach strefy 10,4-10,6 tys. dolarów i dopiero jego dynamiczne wybicie miało ostatecznie potwierdzić siłę popytu.

Na rynku kontraktów terminowych nastąpiło ono od razu w poniedziałek, przy wzroście procentowym o ponad trzynaście punktów. Wtorkowa próba dynamicznej kontynuacji rajdu na północ została co prawda szybko ukrócona, jednak kurs BTC może korzystać obecnie z ważnej strefy oporu, jako silnego wsparcia, wybijając zakres techniczny, który kontrolował cenę od września ubiegłego roku.

W tym momencie Bitcoin otwiera sobie drogę do zeszłorocznych maksimów, które rysowane były na wysokości 14 tys. dol. Wcześniej jednak może napotkać na silniejszy opór w okolicach maksimów sierpniowych, na wysokości 12,5 tys. dol.

Bitcoin pokonał ważną strefę oporu. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin z wysokim wolumenem i ogromną ilością zlikwidowanych shortów

Poniedziałkowy wolumen BTC na giełdzie CME był najwyższym od maja i jednym z największych na przestrzeni całego roku. Jednocześnie dynamiczna aprecjacja i wybicie ważnych poziomów oporu doprowadziło do likwidacji bardzo duże ilości krótkich pozycji.

Tylko 27 lipca z głównych giełd zniknęło 300 milionów w shortach, dzień wcześniej było to 200 milionów dol. W przeciągu dwóch dni wartość likwidacji krótkich pozycji osiągnęła więc niemal 500 mln dol.

Likwidacja krótkich pozycji na BTC. Źródło: Coinalyze.net

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWall Street: Wyniki spółek wciąż jednym z głównych tematów
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) cofa się do 1,1736. Cena srebra spadła do 24,7 USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here