Naga MarketsBitcoin najwyżej od października, kurs BTC testował poziom 9600 dolarów dzięki ChinomRynek kryptowalut notował w nocy czasu polskiego krótkoterminowy wzrost wartości w związku z chaotycznym początkiem azjatyckiej sesji giełdowej, gdzie chiński rynek akcji rozpoczynał dzień od silnych spadków po wydłużonym okresie świątecznym. W efekcie Bitcoin pokonywał poziom 9600 dolarów, najwyższy od końca października, chwilę po rozpoczęciu sesji w Hong Kongu. Kurs BTC oddał jednak większość zysków w przeciągu niespełna trzydziestu minut.


Bitcoin silnie w górę i jeszcze silniej w dół – kurs BTC ze zmiennością kilkuset dolarów w przeciągu godziny

Dynamiczniejsze skupowanie Bitcoina zaczęło się w okolicach 02:30 czasu polskiego gdy sesję rozpoczynała giełda hongkońska. Poniedziałkowy szczyt w przypadku luksemburskiej giełdy Bitstamp został rozrysowany na wysokości 9615 dolarów za jednego Bitcoina, po czym notowania wróciły do spadków, tracąc w przeciągu pięciu minut nawet 1,6% i powracając w okolice 9300 dolarów. Przed startem europejskiego poranka sytuacja jednak unormowała się i BTC ponownie porusza się tuż pod poziomem 9400 dolarów:

Bitcoin po otwarciu sesji na chińskiej giełdzie. Kurs BTC dynamicznie zyskiwał. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin po otwarciu sesji na chińskiej giełdzie. Kurs BTC dynamicznie zyskiwał. Źródło: Tradingview.com

Giełda Kraju Środka na poniedziałkowym otwarciu notowała najsilniejsze osunięcie od 2015 roku, 3 lutego dla wielu inwestorów był bowiem pierwszą okazją do zareagowania na rozprzestrzenianie się epidemii chińskiego wirusa, w związku z którym zdecydowano się na przedłużenie świątecznego okresu noworocznego i dłuższe niż zwykle zamknięcie parkietów giełdowych. Indeks CSI 300 tracił ponad 9% powracając do notowań po przerwie trwającej od 23 stycznia.

Na wykresie dziennym Bitcoina widać, że najstarsza z kryptowalut testowała najwyższe poziomy od końca października, cena nadal blokowana jest poniżej lokalnego oporu wyznaczanego przez lokalne szczyty. Pokonanie tej strefy jest niezbędne, jeżeli BTC ma podejść w okolice psychologicznego pułapu 10 tysięcy dolarów.

Bitcoin blokowany przez lokalny opór. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin blokowany przez lokalny opór. Źródło: Tradingview.com

Na rynku altcoinów przeważają wzrosty: IOTA i Tezos silnie w górę, Ripple i Monero idą w ich ślady

Pomimo chaotycznych ruchów na rynku Bitcoina w poniedziałek, ostatnie 24 godziny były raczej łaskawe dla 20 największych kryptowalut, w gronie których przeważają wzrosty. Najsilniej, bo o ponad 10% rosną tokeny IOTA oraz Tezos a około 5% umacniają się Ripple oraz Monero.

Po dynamicznym rajdzie oddech łapać próbuje Litecoin – w weekend pogłębiał zeszłotygodniowe umocnienie i testował poziomy w okolicach 73 dolarów, najwyższe od końcówki września. Wzrosty rynku kryptowalutowego potwierdza również wskaźnik łącznej kapitalizacji wszystkich cyfrowych aktywów znajdujących się w obiegu. Wartość rynku kryptowalutowego rośnie o kolejne 1% i wynosi niemal 265 miliardów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here