Naga MarketsBitcoin najwyżej od 5 m-cy. Kryptowaluty ethereum i litecoin idą w jego śladyNajstarsza kryptowaluta w trakcie środowej sesji rosła o niemal 7,5% dodając do swojej wartości 3800 dol., zamykając dzień nad poziomem 55 tys. dol. W czwartek bitcoin (BTC) nieznacznie koryguje, cały czas trzyma się jednak najwyższych poziomów od 5 miesięcy, wpływając tym samym na umocnienie szerszego ekosystemu kryptowalut. W ślad za BTC podąża między innymi ethereum (ETH) oraz litecoin (LTC).

  • Ether testował w środę poziomy nad 3600 dol., najwyższe od 3 tygodni. Z kolei litecoin wybija 180 dol. i znajduje się wyraźnie nad siatką średnich ruchomych
  • Na 13. pozycję w gronie największych kryptowalut przebojem wdarł się shiba inu (SHIB), rywal dogecoina (DOGE), zyskując w przeciągu tygodnia ponad 300%
  • Łączna kapitalizacja ekosystemu kryptowalut również się zwiększa (o 3,5%) i wynosi obecnie 2,38 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin znowu wart ponad 1 bilion dolarów. BTC/USD nad poziomem 55 tys.

Dzięki wczorajszym, dynamicznym wzrostom, które wypchnęły cenę bitcoina do 55,8 tys. dol., kapitalizacja rynkowa najstarszej kryptowaluty przekroczyła ponownie próg 1 biliona dol.W czwartek BTC/USD koryguje o około 1% i kosztuje na luksemburskiej giełdzie Bitstamp 54 798,9 dol., trzymając się kilkumiesięcznych szczytów i pozostając wyraźne nad lokalnym wsparciem wyznaczanym przez szczyty z początku września.

Bitcoin najwyżej od 5 m-cy. Kryptowaluty ethereum i litecoin idą w jego ślady
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD

Najnowszy wzrost cen bitcoina może być odpowiedzią na rosnące spekulacje, że produkt giełdowy oparty o kryptowalutę (Bitcoin ETF) w końcu zostanie zatwierdzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

7 października starszy analityk Bloomberga Eric Balchunas zareagował na wpis założyciela i partnera Morgan Creek Digital Anthony’ego Pompliano, który stwierdził, że „sprawy przybiorą szalony obrót”, jeśli ETF zostanie zatwierdzony w IV kwartale. Balchunas potwierdził, że jest w 75% pewny, że taki scenariusz jest nieuchronny.

– Podczas gdy jesteśmy pewni, że Bitcoin futures ETF zostaną zatwierdzone bardzo szybko (nawet w ciągu dwóch tygodni), jesteśmy mniej pewni, że będą one ogromnym hitem, jakim okazałby się ETF wspierany przez fizyczne aktywo. Niemniej jednak, nadal będzie to duży krok – komentował Balchunas.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Pozostałe kryptowaluty również w górę. Ethereum walczy z poziomem 3600 dol.

W momencie gdy bitcoin próbuje naruszać pułap 55 tys., ether (ETH) walczy z pułapem 3600 dol. Chociaż tego nie udało się jak na razie wybić, to bycza presja wydaje się być coraz silniejsza, a ruchy wzrostowego mogą być jedynie kwestią czasu. Pokonanie tego zakresu i jednocześnie lokalnych szczytów z drugiej połowy września, otworzyłoby przed druga pod względem kapitalizacji kryptowalutą drogę do ponownego sprawdzenia poziomów 4 tys. dol.

Bitcoin najwyżej od 5 m-cy. Kryptowaluty ethereum i litecoin idą w jego ślady
Ether na wykresie dziennym. Notowania ETH/USD

Patrząc na ceny pozostałych altcoinów, binance coin (BNB) kosztuje 438,28 dol., xrp (XRP) 1,07 dol., a dogecoin (DOGE) niespełna 25 centów, zgodnie z danymi agregatora danych kryptowalutowych Coinpaprika.

invest

O wiele lepiej radzą sobie litecoin (LTC) oraz bitcoin cash (BCH), które w ciągu ostatniej doby umacniały się o ponad 2% i kosztują kolejno 179 oraz 610 dol.

Blisko rekordowych poziomów znajduje się również łączna kapitalizacja rynkowa, która wynosi teraz niemal 2,4 bln dol. i od październikowych dołków zwiększa się już o ponad 400 miliardów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here