Naga MarketsBitcoin najwyżej od 3 tygodni. Monero (XMR), Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash (BCH) liderami wzrostówW trakcie czwartkowej sesji notowania Bitcoina chwilowo naruszały okrągły poziom 7 tysięcy dolarów, wyznaczając dzienne maksima niemal 240 dolarów wyżej, testując przy tym samym najwyższe poziomy od ponad 3 tygodni. Niedźwiedzie ostatecznie doprowadziły do zepchnięcia wzrostów pod opór, jednak piątkowa sesja przynosi kontynuację umocnienia. Silniejszy impuls pozytywnie wpłynął na szeroki rynek kryptowalut, na którym liderami wzrostów pozostają Monero, Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash.


Bitcoin próbuje walczyć z oporem. Czy kurs BTC pokona jednak 7 tysięcy dolarów?

Notowania Bitcoina poruszają się obecnie w konsolidacji, której górne ograniczenie pokrywa się z minimami z końcówki roku (6800 dolarów) oraz psychologiczną strefą (7000 dolarów) tworząc razem dwustudolarową strefę oporu. Jej dynamicznie odrzucenie w czwartek może sugerować, że sprzedający nie mają na tyle siły, aby pchnąć notowania wyżej.

Piątek przynosi co prawda kolejną próbę umocnienia i wzrost o niemal 2%, jednak zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego rynek może być świadkiem „wyładowania” sentymentu wzrostowego, co świadczy w krótkim terminie o zbliżających się spadkach:

Dynamiczny ruch obserwowany w czwartek może świadczyć o tym, że wyładowany został sentyment wzrostowy. Wyładowanie po serii wzrostów charakteryzuje się bardzo szybkim podejściem i równie szybkim zejściem, co może oznaczać koniec krótkoterminowej aprecjacji. W piątek szacuję ponowne podejście do 7 tysięcy dolarów, a następnie zejście do zakresu ceny uśrednionej w okolicach 6500 dolarów – komentował Maksymilian Bączkowski z Comparic24.tv.

Bitcoin najwyżej od 3 tygodni. Monero (XMR), Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash (BCH) liderami wzrostów
Bitcoin najwyżej od 3 tygodni. Monero (XMR), Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash (BCH) liderami wzrostów

Niezależnie od obecnej sytuacji na Bitcoinie, czwartkowy impuls wzrostowy pozytywnie wpłynął na szeroki rynek kryptowalut podbijając jego zmienność oraz pozytywnie zwiększając wycenę największych altcoinów.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Monero, Bitcoin SV i Bitcoin Cash liderami wzrostów. TOP20 altcoinów na zielono

W przeciągu ostatniej doby łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego zwiększała się o ponad 4,6% podchodzą cponownie w okolice 198 miliardów dolarów. Jest to zasługa nie tylko wzrostów samego kursu BTC, ale również wszystkich 20 czołowych altcoinów.

W ich gronie, najlepiej radzą sobie tokeny Monero (XMR), Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH) rosnące od 6 do niemal 10 procent (w ujęciu dobowym, nie sesyjnym). W efekcie notowania XMR wybijają lokalny opór i testują niemal 54 dolary, najwyższe poziomy od 24 dni. Sytuacja na BSV oraz BCH jest natomiast bliźniaczo zbliżona do tej obserwowanej na BTC.

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here