Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Notowania najstarszej z kryptowalut, Bitcoina, w trakcie poniedziałkowej sesji na wybranych giełdach przebijają poziom 4200 dolarów. W przypadku luksemburskiego Bitstampa cena testuje najwyższe poziomy od 24 lutego i w szczytowym momencie sesji wynosiła 4140 dolarów. Kurs BTC przed sobą ma obecnie górne ograniczenie konsolidacji, ostatni raz testowane ponad miesiąc temu. Czy tym razem uda się je wybic?


Kurs BTC od grudnia szoruje po dnie, wykazując chroniczny brak zmienności

Od spadków lutowych Bitcoin przeszedł bardzo długą drogę, aby odbudować pozycję straconą w trakcie jednego dnia handlowego. Mozolna aprecjacja w końcu pozwoliła podejść pod górne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji, która wypada na ważnych dla kryptowauty minimach. Gdyby okolice 4200 dolarów zostały ostatecznie wybite, wtedy najstarszy z cyfrowych tokenów otwarłby sobie drogę do wyższych poziomów cenowych:

kurs BTC, Bitcoin D1
Kurs BTC wreszcie wybije ruch boczny? Bitcoin D1, Tradingview.com

Na początku nowego miesiąca skromne wzrosty notuje również rynek altcoinów. Ethereum zyskuje 0,52%, Ripple 0,56%, a Litecoin 0,47%. W czołówce po stronie spadkowej znalazły się jedynie EOS tracący 0,59% oraz Cardano ze spadkiem 1,63%. W efekcie najwyższe poziomy od listopada ubiegłego roku notowała również łączna kapitalizacja rynkowa (wartość całego rynku kryptowalutowego), pokonując pułap 145 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Brexit zwiększy wartość kryptowalut oraz Bitcoina?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy sporo mówi się na temat Brexitu i jego ewentualnego wpływu na gospodarkę Zjednoczonego Królestwa oraz wartość lokalnej waluty (GBP). Firma badawcza Cindicator, która w 2017 roku przeprowadziła ICO zapytała natomiast analityków, o możliwy wpływ Brexitu na rynek cyfrowych aktywów. Okazuje się, że co najmniej 62% ankietowanych uważa, iż opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej będzie miało pozytywny wpływ na rynek kryptowalut.

Analitycy zwracają uwagę, że po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, dostęp do rynków międzynarodowych może być utrudniony, co z kolei mogłoby przełożyć się na wzrost zainteresowania Bitcoinem jako przydatnym środkiem do transakcji transgranicznych. Około 62% analityków finansowych uważa, że ​​Brexit będzie miał pozytywny wpływ na ceny kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here