Naga MarketsBitcoin najwyżej od 2 września. Kurs BTC testuje ważny poziomPo ponad trzyprocentowym wzroście z poniedziałku, kurs Bitcoina kontynuuje umocnienie również we wtorek chwilowo testując poziom 10 838 dolarów: jest to najwyższy pułap od 2 września i jednocześnie miejsce przebiegania 50-okresowej średniej ruchomej (EMA), która w przeszłości wielokrotnie zapewniała wsparcie oraz opór rynkowi BTC.

  • Na szerokim rynku we wtorek dominują wzrosty, a najsilniej rosnącymi są Bitcoin Cash (BCH) oraz Monero (XMR) i Crypto.com (CRO) zyskujące w przeciągu ostatniej doby kolejno 6%, 4,9% oraz 4,6%
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego zwiększa się o 2,5% i powraca nad pułap 350 miliardów dolarów
  • Bitcoin znajduje się w czołówce najsilniej rosnących tokenów, po stronie spadkowiczów wyróżnia się natomiast Binance Coin (BNB) oraz Tron (TRX) tracące 4% oraz 3,4%

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin odrzuca średnią ruchomą. Czy wskaźnik techniczny zatrzyma umocnienie BTC?

Poniedziałkowe wybicie Bitcoina jest o tyle ważne, że pozwala opuścić zakres obserwowany niemal od początku września, w ramach którego BTC testował ciągle psychologiczne wsparcie 10 tysięcy dolarów. Wczorajszy ruch o ponad 340 dolarów w górę wypchnął kurs najstarszej kryptowaluty na lokalne maksima, tam jednak cena napotkała opór w postaci 50-okresowej średniej ruchomej, która zablokowała we wtorek dalszą aprecjację. Pokonanie poziomu jest niezbędne, jeżeli notowania mają powrócić w okolice 11 tys. dolarów, a następnie do zakresu cenowego z sierpnia.

Bitcoin zablokowany przez 50 EMA. Źródło: Tradingview.com

Pod kątem analizy technicznej, dopóki Bitcoin nie wybije niebieskiej średniej ruchomej, nie można wykluczyć korekty spadkowej i powrotu w okolice 10 tysięcy dolarów, gdzie przebiega obecnie główna strefa wsparcia.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin Cash (BCH) najsilniej korzysta na odbiciu rynku kryptowalut

Na umocnieniu Bitcoina oraz lepszej kondycji rynku kryptowalutowego na początku tygodnia najsilniej korzysta Bitcoin Cash (BCH). Fork oryginalnego BTC we wtorek rośnie o ponad 5,2% i również wybija lokalną konsolidację.

Źródło: Coinpaprika.com

Nieprzerwanie od początku miesiąca odbudowuje się również łączna wartość rynku kryptowalutowego. Kapitalizacja w tym momencie wynosi już ponad 350 miliardów dolarów, zmniejszając swoją odległość od tegorocznych maksimów do 46 miliardów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSprzedaż detaliczna w Chinach rośnie. Oczekiwania na oficjalne decyzje wobec TikToka
Następny artykułKurs złota nadal pozostaje w konsolidacji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here