Naga Marketsmoneta BitcoinDzięki kilkuprocentowym wzrostom z przełomu miesiąca, kurs BTC powraca nad granicę 10 tysięcy dolarów i w piątek utrzymuje się nad poziomem 10,4 tys. USD. Bitcoin znalazł się na najwyższych poziomach od tygodnia, opuszczając strefę akumulacji, co może sugerować możliwość dalszej aprecjacji. W przeciągu ostatnich 24 godzin silniej zyskuje również Bitcoin SV oraz Monero.


Bitcoin ponownie celuje w 13 tys. USD? Co zrobi kurs BTC w weekend

Zbliżający się weekend niezaprzeczalnie rozpala wyobraźnię traderów. Bitcoin bowiem w soboty i w niedziele prezentuje silniejszą zmienność i przy ograniczonej płynności potrafi niespodziewanie w przeciągu zaledwie kilkunastu minut rosnąć lub spadać o kilkaset dolarów. Jak twierdzi prezes giełdy Tokeneo, Tomasz Rozmus, ewentualne pokonanie pułapu 11 tys. USD w trakcie weekendu może otworzyć drogę do ponownego testu tegorocznych maksimów i okrągłego poziomu 13 tys. USD:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Bitcoin znów wraca ponad 10 tys. USD. Fluktuacja w okolicy tej ceny przez ostatnie dni to oznaka ponownego zbierania waloru. Jest nieznaczna poprawa zmienności dziennej, ale to wciąż za mało aby powiedzieć o trwałym powrocie powyżej 10 tys. USD. Ceny wciąż mogą poruszać się w dużym przedziale 9500-10500 USD. Weekend może być ciekawy a ewentualne zamknięcie ceny powyżej 11 tys. USD znacznie przyspieszyć kolejne wzrosty” – komnetuje Tomasz Rozmus

Bitcoin zyskuje 4. sesję z rzędu. Kurs BTCUSD
Bitcoin zyskuje 4. sesję z rzędu. Kurs BTCUSD

Więcej na temat sytuacji na rynku kryptowalut w porannym programie Crypto Flash, w którym omówiono między innymi:

  • Brytyjczycy rozmawiają o Bitcoinie – szukają w nim wartości
  • Samozwańczy Satoshi Nakamoto przegrywa sprawę
  • Polskie Banki używają blockchain – ogromne oszczędności

Bitcoin SV i Monero również w górę

W momencie gdy BTC w skali ostatnich 24 godzin zyskuje ponad 5%, najlepiej radzi sobie Bitcoin SV, który zwiększa swoją wartość o 7,3%. W tym samym czasie o niemal 4% rośnie Monero. BSV odbija od lokalnych minimów na wysokości 140 dolarów i testuje ponad tygodniowe maksima powyżej pułapu 150 dolarów.

W tym samym czasie Monero próbuje walczyć ze strefą oporu wyznaczaną na wysokości minimów z czerwca i początku lipca (83 dolary).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here