Naga MarketsBitcoin najszybciej rosnącą bańką ostatnich 50 lat, twierdzi JP MorganPo dojściu do historycznie wysokiego poziomu 42 tys. dol. bitcoin w ostatnich tygodniach znajduje się w korekcie spadkowej i wyceniany jest na około 32 tys. dol. nie zmienia to faktu, że ma na swoim koncie niezwykle dynamiczny rajd z 2020 roku, który zdaniem analityków JP Morgan postawił go na szczycie najdynamiczniej rosnących baniek i aktywów na przestrzeni ostatnich 50 lat.

  • Zespół JP Morgan porównał ze sobą najlepsze lata wybranych aktywów: złota, indeksów Nikkei i Nasdaq, surowców, chińskich akcji, spółek FANG oraz bitcoina
  • Z wykresu wynika, że to właśnie bitcoin notował najbardziej dynamiczne wzrosty w porównaniu do największych baniek oraz najpopularniejszych aktywów z ostatnich 50 lat
  • Podobny wykres zaprezentował również Bank of America nazywając bitcoina „matką wszystkich baniek”

Bitcoin pokonał wszystkie konkurencyjne aktywa i rósł najsilniej

Analitycy JP Morgan w jednym z ostatnich komentarzy zwracali uwagę na tak zwany „hype cycle”, czyli cykl rynkowy, w którym dane aktywo bardzo silnie rośnie (między innymi z powodu pojawienia się na rynku bańki spekulacyjnej).

Te artykuły również Cię zainteresują
W celu porównania ze sobą cykli różnych klas aktywów, na jednym wykresie ujęto zachowania cen złota w 1970 roku, indeksu Nikkei w 1985, Nasdaw w 1995, chińskich akcji oraz surowców w 2011, bitcoina w 2012 oraz spółek FANG w 2014.

Jak wyraźnie widać, w takim porównaniu kurs BTC prezentuje najdynamiczniejsze wzrosty pokonując bańki spekulacyjne i innowacyjne aktywa z ostatnich 50 lat:

Do tematu potencjalnej bańki w podobny sposób podszedł również Bank of America, który poniższy wykres zatytułował: „Bitcoin, matka wszystkich baniek?”. Widać na nim porównanie wzrostów procentowych poszczególnych aktywów i rynków na przestrzeni kolejnych lat, gdzie ponownie bitcoin zdeklasował rywali.

Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny w Bank of America Securities uważa, że ostatni skok ceny bitcoina może być kolejnym przypadkiem spekulacyjnej manii. Strateg sądzi, że “gwałtowne” działania inflacyjne na rynkach pomogły BTC w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

W tym miesiącu analitycy BofA zauważali również, że bitcoin stał się bardziej popularny niż największe spółki technologiczne z Wall Street wśród inwestorów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | dax | wykres btc | dolar usd kurs | dolar amerykański |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here