Analitycy twierdzą, że rosnąca dominacja bitcoina i etheru na rynku kryptowalut jest sygnałem, że obecna hossa różni się drastycznie od poprzedniej. Pewien fundusz hedgingowy przewiduje, że BTC osiągnie cenę 115 000 USD. I to najpóźniej 1 sierpnia.
- Eksperci są zdania, że obecna bańka na kryptowalutach jest inna niż poprzednia.
- Pantera Capital sugeruje, że do 1 sierpnia za 1 BTC będziemy płacili 115 000 USD.
Bitcoin za ponad 100 000 USD do 1 sierpnia
Nowe dane, jakie otrzymaliśmy od Pantera Capital, firmy inwestycyjnej i funduszu hedgingowego, sugerują, że obecna akcja cenowa bitcoina (BTC) sprawi, że kryptowaluta osiągnie poziom 115 212 USD i to najpóźniej 1 sierpnia.
Jak twierdzą analitycy, powyższe nie powinno nas dziwić, bowiem będzie efektem halvingu, jaki miał miejsce w maju 2020 roku. Podobny wzorzec, jaki teraz mamy zobaczyć, rozwinął się w ciągu ostatnich dwóch baniek, które też były efektem halvingów.
Pantera Capital sugeruje, że to, co teraz widzimy, może potencjalnie doprowadzić do ceny bitcoina w przedziale między 300 000 a 400 000 USD. Do 1 sierpnia mamy przebić 115 000 USD.
Różnica
Mimo wszystko Pantera uważa, że będą pewne różnice. Mają one mieć związek z ogólną strukturą rynku i upadkiem mniejszych altcoinów. Większość wartości obecnego rynku jest zamknięta w bitcoinie i etherze (ETH), ponieważ inwestorzy instytucjonalni do tej pory wybierali te dwa projekty, by w nie inwestować. I tak wyceny bitcoina i etheru stanowią 86 proc. wartości rynku. Pozostałe 5000 projektów to tylko 14 proc.
W tle mamy jednak dynamicznie rosnący ekosystem DeFi, który przyciąga również uwagę instytucji, dodatkowo podnosząc jednak cenę etheru, ponieważ to ta kryptowaluta jest wymagana do interakcji ze wszystkimi inteligentnymi kontraktami i platformami DeFi w sieci Ethereum.
Dane Defipulse pokazują, że całkowita wartość zablokowana w DeFi wynosi obecnie 29,98 miliardów USD, co jest bliskie rekordowi z okresu bańki DeFi z 2020 r.
Autor poleca również:
- Cena ropy naftowej kontynuuje rajd wzrostowy, złoto i srebro odrabiają straty
- Poranny przegląd rynków: Odbicie na rynku metali szlachetnych, złoto powyżej 1850$
- Złoto, waluty i rekord DAX – bieżąca analiza i perspektywy – omawia Łukasz Wardyn