Naga MarketsBitcoin najniżej od tygodnia, kurs BTC traci 5. sesję z rzęduŚrodowy poranek przynosi kontynuację deprecjacji kursu BTC o ponad 2%. Bitcoin osuwa się piątą sesję z rzędu, wybija lokalne wsparcie i testuje poziomy poniżej 7100 dolarów. Wszystko to odbywa się przy słabnącym wolumenie i powrotem łącznej kapitalizacji rynku kryptowalutowego poniżej 200 miliardów dolarów. Na rynku altcoinów najsilniej tracą forki BTC, Bitcoin Cash i Bitcoin SV oraz IOTA, których wartości osuwają się o ponad 4%.


Bitcoin znowu pod linią trendu i pod strefą wsparcia. Kurs BTC wybija minima październikowe

W środę kurs BTC powraca pod lokalne wsparcie znajdując się znowu w przedziale cenowym, który otwiera bezpośrednio drogę do tegorocznych minimów na wysokości 6500 dolarów. Najstarsza z kryptowalut rozszerza weekendowe spadki i traci na wartości piątą sesję z rzędu.

Inwestorów martwi nie tylko sama deprecjacja wartości, ale również malejące obroty, widoczne zarówno na rynku kasowym, jak i rynku kontraktów terminowych. Wtorkowa sesja realizowała jeden z najniższych obrotów w przeciągu kilku ostatnich miesięcy, a gdy rynek staje się tak płytki nie ciężko o silniejszą i niespodziewaną deprecjację, tak jak miało to miejsce 23 października, kiedy kurs BTC pogłębiał silnie minima z 2019 r.

„Spadki na rynku kryptowalut są kontynuowane i w środę obserwujemy piątą sesję, kiedy rynek świeci się na czerwono. Deprecjacji przewodzi głównie Bitcoin, a jego śladem podążają również inne kryptowaluty. Pomimo próby zablokowania spadków przed weekendem, inwestorzy ponieśli fiasko. Wcześniejsze zachowania cen pokazują jednak, że kurs BTC potrafi odbijać silne i niespodziewanie reagując na ważne informacje rynkowe” – komentuje w środowy poranek Tomasz Rozmus. Prezes giełdy Tokeneo nie wyklucza jednak możliwości zejścia poniżej poziomu 7 tysięcy dolarów.

W tym momencie Bitcoinowi do pokonania tej okrągłej granicy brakuje niespełna 150 dolarów, a realizacja tego celu jedynie utwierdziłaby inwestorów w przekonaniu, że powrót w okolice tegorocznych minimów jest niewykluczony:

Bitcoin traci do dolara w środę piątą sesję z rzędu
Bitcoin traci do dolara w środę piątą sesję z rzędu

Altcoiny: Trzy kryptowaluty tracą najsilniej, IOTA, Bitcoin Cash i Bitcoin SV osuwają się o ponad 4%

W momencie publikacji artykułu wartość IOTA jest liderem spadków w czołówce 20 największych altcoinów osuwając się poniżej 0,20 dolarów (-4,61%). Silne spadki w skali dobowej notuje również Bitcoin Cash (BCH) spadający o 4,46% do poziomu 207 dolarów. Z kolei Bitcoin SV (BSV) pokonuje 96 dolarów i traci na wartości 4,11%.

Doprowadza to do spadku łącznej kapitalizacji rynkowej, która powraca pod poziom 200 miliardów dolarów po chwilowym odbiciu na przełomie miesiąca. W efekcie wartość wszystkich cyfrowych aktywów znajdujących się w obiegu ponownie znajduje się blisko półrocznych minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here