Naga Marketsmoneta BitcoinPo silnej deprecjacji wtorkowej wynoszącej ponoć 13%, Bitcoin w środę osuwał się chwilowo do poziomu 9 tysięcy dolarów, testując najniższe pułapy od ponad miesiąca. Ostatecznie notowania odbijały od wsparcia i w czwartek aprecjacja jest kontynuowana – dalsze wzrosty blokować będzie jednak psychologiczna bariera 10 tysięcy dolarów wzmacniana dodatkowo przez średnią z 50 ostatnich sesji. W tym samym czasie Ethereum odbija od poziomu 200 dolarów, a Litecoin próbuje powracać w kierunku 14%.


Bitcoin powróci powyżej 10 tys. USD? Jak może zachować się kurs BTC

W momencie gdy Bitcoin wybił rysowaną od czerwca konsolidację pomiędzy 10 i 13 tys. USD, wiele może wskazywać na to, że najstarszą z kryptowalut powróci wyraźniejsza presja spadkowa. Jak na razie kurs BTC korzysta ze wsparcia na wysokości majowych maksimów (tuż nad pułapem 9 tys. USD), jednak bez powrotu nad główną strefę wsparcia kupujący mogą znaleźć się w przewadze.

Z powyższą tezą nie zgadza się jednak Tomasz Rozmus, prowadzący poranny Crytpo Flash w Comparic24.tv. Jego zdaniem kilka kolejnych dni powinno przynieść odbicie po serii lipcowych spadków, dzięki czemu inwestorzy zobaczą Bitcoina ponownie ponad 10 tys. USD:

Bitcoin powraca pod 10 tys. USD. Poziom pełni obecnie rolę oporu. Kurs BTC/USD

„Po dużych spadkach we wtorek, środa wygląda zupełnie inaczej. Inwestorzy zaczęli korzystać z okazji niskich cen i wrócili na rynek. Bitcoin na chwilę zdołał wrócić ponad cenę 10 tys. USD. Czwartek również zaczynamy na zielono i widać bardzo mocną formację cenową utworzoną pomiędzy ceną 9100 a 9500 USD, która wydaje się dać mocną podstawę do wzrostów. W ciągu najbliższych sesji znów zobaczymy cenę na BTC powyżej 10 tys. USD” – twierdzi Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo.

Altcoiny odbijają z Bitcoinem: Litecoin, Bitcoin SV i Ethereum w górę

W przeciągu ostatnich 24 godzin najsilniej umacnia się Litecoin. Druga co do stażu rynkowego kryptowaluta zyskuje ponad 14% i wyprzedza między innymi Bitcoin SV (13%), Binance Coin (9%) oraz Ethereum (8%). Po godzinie 08:00 w czwartek, 18 lipca 2019 roku, wszystkie z kilkunastu największych altcoinów zyskują, w skali tygodnia spadki nadal przekraczają jednak dwucyfrowe wartości:

altcoiny 18 lipca
Litecoin najdynamiczniej odrabia straty na rynku altów. Źródło: Coinpaprika.com

Kurs LTC testował we wtorek i środę poziomy poniżej 80 dolarów, wczorajsza sesja przyniosła jednak dynamiczniejsze odbicie o ponad 13,5%. W tym momencie aprecjację blokuje poziom 92 dolarów. W tym samym czasie kurs ETH chwilowo przesuwał się poniżej 200 dolarów, powracając nad psychologiczne wsparcie i oddalając się od niego w trakcie czwartkowej sesji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here