Naga Marketsklawiatura z przyciskiem bitcoinW środę, po godzinie 20:00, Bitcoin osuwał się o ponad 6 dolarów i wybijał okrągłe wsparcie na wysokości poziomu 10 tysięcy dolarów. W czwartek deprecjacja jest kontynuowana i kurs BTC traci łącznie niemal 7%, osuwając się do najniższych poziomów od 31 lipca. O godzinie 07:55 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego BTC płacono 9595,10 dolara. Liderem czwartkowej wyprzedaży na rynku kryptowalut są jednak Binance Coin (-12%), Cardano (-9,3%), EOS (-9%) oraz Litecoin (-9%), według porannych danych Coinpaprika.


Bitcoin wraca do strefy akumulacji. Czy kurs BTC czeka odbicie, czy też dalsze spadki?

Indeks strachu i chciwości na rynku Bitcoina spada do poziomu 20 punktów, co według autorów wskaźnika oznacza ekstremalne wyprzedanie i strach przed dalszą deprecjacją. Od strony technicznej, wykres BTC znalazł się w strefie akumulacji wyznaczanej w zakresie 9,5-10 tys. dolarów, którą wyznaczają sierpniowe minima.Pokonanie istotnego, okrągłego wsparcia może jednak przyspieszyć deprecjację najstarszej z kryptowalut i doprowadzić do przetestowania poziomu 9 tys. dolarów, a jego ewentualne wybicie otwiera drogę do dołków z początku czerwca na 7,5 tys. dolarów:

Bitcoin kurs BTC 29 sierpnia
Bitcoin silnie tracił w środowy wieczór. Kurs BTCUSD D1

Więcej o obecnej sytuacji na rynku kryptowalut oraz o najważniejszych informacjach dotyczących cyfrowych aktywów w porannym programie Comparic24.tv z udziałem Tomasza Rozmusa: „Konflikt w w Azji to nie tylko wojna handlowa na linii USA – Chiny ale rowniez Hong Kong – Chiny. Okazuje sie ze miliarderzy w Hong Kongu w obawie przed wpływami chińskiego rządu wycofują kapitał i przenoszą go poza granicę. Bardzo często środkiem “transferu” kapitału jest Bitcoin. To również wpływa na wycenę najpopularniejszej kryptowaluty oraz pokazuje duże zaufanie w niepewnych czasach do BTC” – komentuje prezes Tokeneo.

Binance Coin, Cardano, EOS i Litecoin liderami spadków

W przeciągu ostatniej doby (stan na godzinę 08:00) to nie Bitcoin, a altcoiny tracą najmocniej realizując sprawdzoną zasadę zdecydowanie silniejszego dyskontowania ruchów obserwowanych na BTC. W efekcie kryptowaluta giełdy Binance tanieje kilkanaście procent od wtorku i znajduje się na najniższych poziomach od drugiej połowy maja, testując pułap 22 dolarów.

W gronie spadkowiczów znalazł się również Litecoin, który testuje kwietniowe minima pod poziomem 65 dolarów. W okresie ostatnich miesięcy druga pod względem metryki kryptowaluta notowała więc wzrost o 124%, aby następnie stracić niemal 60% na swojej wartości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here