Naga MarketsBitcoin najniżej od dwóch tygodni, Chiny ograniczają handel kryptowalutamiBitcoin spadł do dwutygodniowego minimum w związku z nasilającym się wrogim nastawieniem Chińczyków w stosunku do kryptowalut. Największa cyfrowa waluta spadła o 11% do poziomu poniżej 32 tysięcy dolarów podczas poniedziałkowej porannej sesji w Nowym Jorku. Ether z kolei spadł o 15% do poziomu 1 910 dolarów.

Bitcoin z kolejnymi spadkami

Chiny nakazały platformie płatniczej Alipay i krajowym bankom, aby nie świadczyły usług związanych z handlem cyfrowymi walutami. Instytucje również  otrzymały od Ludowego Banku Chin polecenia odcięcia kanałów płatności dla giełd kryptowalutowych i platform pozagiełdowych. Jest to kolejny dowód na wrogą politykę Chin w stosunku do kryptowalut.Pepole’s Bank of China (PBOC) nakazał Alipay oraz bankom, aby odcięły się od kryptowalutowego biznesu.

Działania podejmowane przez PBOC zaszły dalej niż początkowo przypuszczano. Wydobywanie bitcoina było pierwszą fazą, natomiast obecną drugą fazą jest spekulacja – powiedział Jonathan Cheesman, szef sprzedaży pozagiełdowej i instytucjonalnej na giełdzie instrumentów pochodnych kryptowalut FTX

Do inwestorów docierają również informacje dotyczące południowo-zachodniej prowincji Syczuan, która zintensyfikowała ostatnimi czasy działania w celu ograniczenia wydobycia bitcoina. Podobno urzędnik rządowy poinformował jednego z górników, że prowincja obiecała wyeliminować wszystkie operacje wydobywcze związane z siecią Bitcoin oraz Ethereum w ciągu najbliższego roku. Osoba, która przekazała te informacje nie chciała ujawnić swojej tożsamości.

Obecnie apetyt na kupowanie ryzykownych aktywów spadł, po zeszłotygodniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej, który miał jastrzębi wydźwięk. Mimo, że rynki akcji podczas poniedziałkowej sesji odnotowują wzrosty, analitycy zwracają uwagę na utrzymującą się niepewność wśród inwestorów.

Globalny odwrót od kupowania ryzykownych aktywów powinien być kontynuowany w tym tygodniu. Bitcoin powinien to odczuć – powiedział Jeffrey Halley, starszy analityk rynku w Oanda Asia Pacific Pte.

Wierni kryptowalutom inwestorzy muszą się obecnie zmagać z gwałtownym spadkiem wartości tokenów używanych w tak zwanych zdecentralizowanych aplikacjach finansowych lub DeFi. Aplikacje DeFi pozwalają udzielać kredytów, pożyczek, ubezpieczać się i handlować bezpośrednio z innymi inwestorami za pomocą technologii blockchain, bez korzystania z pośredników takich jak banki. W ciągu ostatnich dni krach DeFi przyspieszył, a niektóre niegdyś gorące inwestycje straciły nawet 50%. Przykładem może być tutaj token DeFi Titanium, który spadł z ceny wynoszącej około 60 dolarów do 0, co jest rzadkim zjawiskiem nawet dla słynnych ze swojej zmienności rynków kryptowalutowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mrc notowania | 1 btc | prognoza bitcoin | gbp online | jak kupić amerykańskie akcje | formacje odwrócenia trendu | notowania ropy wti |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here