Naga MarketsBitcoin najmocniejszy od 5 miesięcy. Kurs BTC rósł o 4% w godzinęKolejna sesja i kolejny niespodziewany ruch na Bitcoinie. Kurs BTC w trakcie wtorkowej sesji zyskiwał w godzinach wieczornych niemal 4% w przeciągu jednej godziny, powracając nad pułap 10 tysięcy dolarów i testując najwyższe poziomy od połowy września ubiegłego roku. W momencie publikacji artykułu Bitcoin utrzymywał się na pięciomiesięcznych maksimach na wysokości poziomu 10234 dolarów.


Bitcoin w górę: zbliżający się halving powodem skoków kursu BTC?

Agencja Reutera, która pisała o wzrostach Bitcoina zaraz po godzinie 17:00 czasu polskiego wskazywała, że ciężko znaleźć odpowiedź co jest bezpośrednim powodem wzrostu kursu BTC, który w kluczowym momencie sesji wynosił niemal 4,6%. Jako powód podano rosnące znaczenie najstarszej z kryptowalut jako cyfrowej bezpiecznej przystani, która po raz pierwszy zaczęła zyskiwać na wartości podczas styczniowej eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie. Cały czas również powraca temat majowego halvingu, który ma być kolejnym czynnikiem powodującym wzrost popytu. Historyczne cięcia wysokości nagrody za wykopanie kolejnych bloków BTC wpływały na skoki ceny i inwestorzy liczą, że tym razem będzie podobnie.

W trakcie wtorkowej sesji Whale Alert donosił również o transferze 25 tysięcy BTC (około 242 milionów dolarów z nieznanego portfela na inny anonimowy wallet. Tego typu transfery również wpływają na wzrost popytu na rynku kryptowalutowym.

Bitcoin silnie rósł we wtorek i testował wrześniowe maksima. Źródło: Tradingview.com

Ruch z rynku kasowego został poprzedzony przez wzrosty na kontraktach terminowych. Futures notowane przez giełdę CME rosły o niemal 4% już po godzinie 16:00 i testowały w szczytowym momencie sesji poziomy pod 10600 dolarów, również pokrywające się z wrześniowymi maksimami.

11 lutego 2020 roku pojawiło się również sporo rynkowych prognoz dotyczących przyszłych cen BTC. Zdaniem Maksymiliana Bączkowskiego za Bitcoina pod koniec marca będziemy płacili 13 tysięcy dolarów, Tom Lee prognozował, że najstarsza z kryptowalut dotrze do pułapu 40 tysięcy szybciej niż Dow Jones, a PlanB utrzymywał projekcję wzrostu do 100 tysięcy dolarów przed końćcm 2021 r.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 11 lutego 2020: AUD/NZD, GBP/USD
Następny artykułKursy walut NBP: Dolar i funt w górę, frank stabilny, a euro traci. Środa, 12 lutego 2020 roku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here