Naga MarketsBitcoin najlepszym magazynem wartości? Stosunek złota do BTC najniżej w historiiBitcoin i złoto – oba te aktywa mogą służyć do przechowywania wartości. Jednakże, to BTC tydzień po tygodniu osiąga nowe rekordowe szczyty, podczas cena złota się osuwa. Dziś notowania BTC/USD przekroczyły poziom 55 600 dolarów.

  • Cena złota w stosunku do BTC jest na najniższym poziomie od czasu powstania Bitcoina
  • Magazyn wartości to coś, co można trzymać bez utraty wartości
  • Bitcoin generuje znacznie bardziej atrakcyjne zwroty niż waluty fiducjarne

Złoto vs. Bitcoin najniżej w historii

Stosunek złota do Bitcoina jest na najniższym w historii poziomie, co oznacza, że ​​cena złota w stosunku do BTC jest na najniższym poziomie od czasu powstania Bitcoina. Dzieje się tak głównie z powodu trwającej hossy Bitcoina. Obecnie zakup jednego Bitcoina wymaga około 30 uncji złota. W szczytowym momencie hossy BTC z 2017 r., liczba ta wynosiła 14 uncji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto / Bitcoin - wykres tygodniowy
Złoto / Bitcoin – wykres tygodniowy

Magazyn wartości to coś, co można trzymać bez utraty wartości. Samochody, które tracą na wartości, gdy tylko wyjedziesz nimi z salonu to złe magazyny wartości. Złoto, metal szlachetny, który nie ulega rozkładowi, to klasyczny magazyn wartości.

Inwestorzy szukają walut, metali lub innych aktywów, które służą jako magazyn wartości, szczególnie w czasach, gdy inflacja jest wysoka lub gdy inne rynki są atakowane. Dolary, choć podlegają inflacji, są solidnymi, jeśli nie spektakularnymi, zasobami wartości w krótkim okresie; inflacja w ubiegłym roku wyniosła szacunkowo 0,62%.

Jednak Bitcoin generuje znacznie bardziej atrakcyjne zwroty niż waluty fiducjarne, która obiecuje tylko nieznaczną amortyzację każdego roku. Według danych firmy Nomics, wartość Bitcoin wzrosła aż o 80 proc. od początku roku. Od lutego 2020 ro. cena BTC wzrosła ponad czterokrotnie. Do obecnej ceny rynkowej wynoszącej 52 600 USD, co jest rekordowym wynikiem. W tym samym okresie cena złota wzrosła o 12 proc. – z 1586 USD do 1776 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

– Chociaż oba aktywa mają swoje wyjątkowe zalety i wady, w tej chwili jest jasne, że rynek jest znacznie bardziej skłonny do zabezpieczenia nadchodzącego okresu inflacji za pomocą bitcoinów zamiast złota – powiedział Mati Greenspan, założyciel i CEO Quantum Economics/

Oczywiście, biorąc pod uwagę historyczną zmienność obu aktywów, stosunek złota do Bitcoina może się cofnąć. Nie trzeba patrzeć daleko wstecz, aby zobaczyć, że za 1 Bitcoina niecały rok temu można było kupić tylko 3,04 uncji złota, w czasie gdy świat wpadł w kryzys finansowy wywołany pandemią COVID-19.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here