Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCKwiecień bez wątpienia moglibyśmy nazwać miesiącem kryptowalut. W tym czasie notowania wielu popularnych aktywów cyfrowych zyskiwały bowiem na wartości. Okazuje się jednak, że nie tylko rynek walut wirtualnych przeżywał rozkwit na wiosnę. The Wall Street Journal zwraca bowiem uwagę, że aż 90% wszystkich głównych klas aktywów zyskiwało względem dolara w kwietniu 2019 r.


Bitcoin najlepszym instrumentem inwestycyjnym kwietnia 2019 r.

The Wall Street Journal zauważa, że nie tylko Bitcoin odnotował znaczne spadki w 2018 roku. Według WSJ aż 87% wszystkich aktywów zakończyło miniony rok ze stratą. Obejmuje to zarówno kryptowaluty jak również akcje, obligacje czy rynki kredytowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kwiecień 2019 roku przyniósł jednak znaczącą zmianę sytuacji na rynkach. Aż 90% spośród 70 klas aktywów śledzonych przez Deutsche Bank AG zyskiwało na przestrzeni minionego miesiąca. Znaczne wzrosty dostrzec można było na notowaniach ropy naftowej, czy amerykańskim indeksie S&P500, który pod koniec kwietnia ustanowił nowe, historyczne szczyty. Bezkonkurencyjny pozostał jednak Bitcoin, którego aprecjacja okazała się najsilniejsza.

Bitcoin najlepszym instrumentem inwestycyjnym kwietnia 2019 r.

BTC umacnia się na pozycji lidera

Warto także zwrócić uwagę, że w kwietniu br. Bitcoin (BTC) zyskiwał na wartości zdecydowanie więcej niż większość popularnych altcoinów. Fakt ten sprawił, że jego udział w całym rynku cyfrowych aktywów zwiększył się w minionym miesiącu z 50,09% do 54,51%.

Zobacz także: “Bitcoin (BTC) wzrośnie do 100 tys. USD i zabije każdą inną kryptowalutę”

Spoglądając jednak stricte technicznie na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku kwietniowych wzrostów rynek dotarł w rejon niezwykle istotnej strefy oporu i dopiero trwałe pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ewentualnej, dalszej aprecjacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – wojna handlowa znów straszy
Następny artykułGoogle Trends i Twitter wskażą przyszłą cenę BTC i ETH? Działają jak wskaźniki wyprzedzające
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here