Naga MarketsBitcoin ma najlepsze dni dopiero przed sobą zdaniem CEO firmy inwestycyjnejBitcoin po fenomenalnym 2021 roku w pierwszej połowie 2022 roku zachowuje się w nieco mieszany sposób. Z jednej strony, inwestorzy, którzy ulokowali środki jeszcze w styczniu mogą cieszyć się całkiem dobrą stopą zwrotu. Jednak z drugiej, inwestycja na kwietniowym szczycie mogła okazać się dość bolesna. Niemniej, wciąż nie brakuje rynkowych ekspertów, którzy wierzą w dalszą zwyżkę ceny bitcoina. Jednym z nich jest Michael Lee, założyciel firmy inwestycyjnej Michael Lee Strategy. Jego zdaniem, tą kryptowalutę dopiero czekają najlepsze dni.

Bitcoin ma najlepsze dni przed sobą, twierdzi CEO firmy inwestycyjnej

Kurs Bitcoina na fali informacji związanych z Amazonem wystrzelił w niedzielę w górę powyżej 40 tys. dol., ale we wtorek rano jest już notowany niżej w okolicach 37 tys. dol.Spoglądając w kierunku rekordowych szczytów z połowy kwietnia, kurs BTC/USD opadł o niemal 43%. Jednak Michael Lee jest zdania, że to tylko przestój przed dalszą zwyżką.

Bitcoin ma najlepsze dni dopiero przed sobą zdaniem CEO firmy inwestycyjnej
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jego zdaniem, poniedziałkowe wzrosty ceny BTC wcale nie są efektem pogłosek o zaangażowaniu się Amazona w akceptowanie płatności w bitcoinie. Informacje o poszukiwaniu przez spółkę osoby na stanowisko dyrektora działu rozwoju technologii blockchain i walut cyfrowych były znane już w zeszłym tygodnu.

Najlepsze dni są dopiero przed kryptowalutami, a szczególnie przed bitcoinem. – podkreślił Michael Lee.

Bitcoin jest tym pierwszym aktywem, które wskazuje drogę innym. – dodał Lee odwołując się w tym przypadku do innych kryptowalut, które mogą zyskiwać na fali potencjalnych wzrostów BTC. – Bitcoin skorzysta na tym tyle samo, a może nawet więcej niż jakakolwiek inna kryptowaluta.

Michael Lee zaznaczył również, że w przypadku bitcoina informacje nie są o tyle ważne, co wczesne zachowanie rynku w odpowiedzi na nie.

Plus500

Sądzę, że ciężko wytłumaczyć niektóre z tych ruchów, ale kryptowaluty są w dużej mierze aktywem opartym na ruchach ceny. Więc, gdy tylko pojawi się odrobina silnego ruchu w górę, liczba transakcji zwiększa się i zwiększa. I wtedy nagle z 29 tys. dol. robi się 40 tys. dol. w przeciągu nieco ponad tygodnia.

invest

Zobacz również: Tesla pokazała świetne wyniki finansowe. Akcje spółki Elona Muska w górę

Według niego, wcześniejszy rajd do maksimów wszechczasów jest po prostu efektem ubocznym olbrzymich programów ekspansji monetarnej, czyli innymi słowy: dodruku pieniądza.

Sądzę, że nieprędko zobaczymy jakikolwiek rodzaj restrykcyjnej polityki przez Fed. Tak jest nie tylko z Fed, ale także z innymi bankami centralnymi. – stwierdził Lee.

Dlatego sądzę, że bitcoin zdobędzie nowe szczyty. Może, a może nie w przeciągu kilku miesięcy. Jednak najlepsze czasy dla bitcoina są zdecydowanie przed nim, a nie za nim. – podsumował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here