Naga MarketsBitcoin był najdroższy w historii do polskiego złotego. Kurs BTC testował 68,5 tys. złNotowania Bitcoina, cyfrowej waluty będącej alternatywą dla fizycznego i tradycyjnego pieniądza, w trakcie środowej sesji osiągnęły najwyższe notowania w historii w stosunku do polskiej złotówki. Para BTC/PLN była notowana na giełdzie kryptowalutowej BitBay po 68 502 złote, pokonując historyczne maksima z 17 grudnia 2017 roku o ponad 500 złotych (do tej pory rekord plasował się na poziomie 67 959,4 zł). W stosunku do dolara amerykańskiego kurs BTC testował w środę poziom 18,5 tys., do historycznych szczytów nadal brakuje mu więc niespełna półtora tysiąca dolarów.

  • Na wywodzącej się z polski giełdzie BitBay, Bitcoin w trakcie środowej sesji był notowany najwyżej w historii
  • Ostatecznie dzień handlowy zamykał się z zyskiem 1,86%, poniżej poziomu 68 tysięcy złotych
  • Czwartek przynosi skromną korektę spadkową o 0,4% (276 złotych)
  • Warto zauważyć, że tylko w tym miesiącu notowania Bitcoina rosną o ponad 21%, zwiększając swoją wartość o niemal 12 tysięcy złotych

Bitcoin z rekordem w złotych, bez rekordu w dolarach. Skąd wzięła się różnica?

W momencie, gdy na giełdzie BitBay kurs BTC osiągał w środę historyczne maksima w stosunku do polskiej złotówki, to na luksemburskiej platformie Bitstamp, wycena jednego Bitcoina w dolarach sięgała poziomu 18 483 dolarów (w momencie, gdy szczyty z 17 grudnia 2017 roku wyznaczane są na poziomie 19 666 dolarów).

Uwzględniając środowy, oficjalny kurs dolara amerykańskiego zgodnie z tabelą Narodowego Banku Polskiego (NBP), który wynosił 3,7621 zł wynika, że wartość jednego BTC z BitBay wyrażona w dolarach wynosiła 18,2 tys. dol., czyli mniej niż wyceny największych światowych giełd kryptowalutowych.

Należy zauważyć, że kurs dolara 17 grudnia 2017 roku plasował się na zdecydowanie niższych poziomach niż obecnie i wynosił około 3,57 zł. W stosunku do obecnych wycen jest to wartość niższa o 6,4%. Na giełdzie BitBay nie wystąpił więc arbitraż cenowy, który pozwoliłby spieniężyć BTC po atrakcyjniejszych cenach niż na innych platformach, a powodem różnic jest słabsza kondycja złotego w 2020 roku. W porównaniu z marcowymi maksimami ta i tak jest zdecydowanie lepsza, gdyż para walutowa USD/PLN osuwała się od nich na przestrzeni ostatnich miesięcy o niemal 13%.

Bitcoin z rekordem w parze ze złotym. BTC/PLN na platformie BitBay. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Cena BTC osiągnie poziom 100 tys. dolarów według prezesa giełdy BitBay

Rynek Bitcoina, podobnie jak i innych ważnych aktywów inwestycyjnych, został w marcu bieżącego roku nawiedzony przez silne wyprzedaże spowodowane niepewnością wywołaną pandemią koronawirusa. W tym czasie kurs BTC osuwał się o kilkadziesiąt procent, sięgając dołków w okolicach 4 tysięcy dolarów.

To właśnie w tym okresie założyciel wywodzącej się z polski giełdy BitBay, Sylwester Suszek, poinformował o powrocie na fotel prezesa platformy oraz pozwolił sobie na przedstawienie odważnej prognozy dla przyszłych cen BTC. Zasugerował, że w przyszłości najstarsza kryptowaluta ma kosztować 100 tys. dolarów.

Biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną świata, jestem przekonany, że w najbliższych dwóch latach cena Bitcoina przekroczy ostatnie ATH. Jako maniak Bitcoina uważam, że może osiągnąć poziom nawet do 100 tys. dol. – komentował Sylwester Suszek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here