Naga MarketsBitcoin BTCListopad 2020 roku był dla posiadaczy kryptowalut niezwykle sprzyjający. Tylko w ciagu minionego miesiąca cena BTC wzrosła bowiem o ponad 43 proc. przekraczając w ten sposób barierę 19 800 USD, co jest najwyższym poziomem w historii jego notowań.

  • Cena BTC wzrosła do poziomu 19 800 USD
  • Bitcoin jest obecnie droższy niż w grudniu 2017 r.

Nowe ATH na BTC

Licząc od wrześniowych dołków, cena BTC wzrosła już o ponad 9 950 dolarów, co stanowi ponad 101 proc. Oznacza to, że od połowy marca br. najstarsza z walut wirtualnych podrożała o niemal 16 tyś. dolarów, co stanowi ponad 414 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że dosłownie przed chwilą, cena najstarszej z walut wirtualnych wybiła powyżej bariery 19 800 dolarów. Oznacza to, że po niespełna trzech latach, Bitcoin wybił powyżej szczytów z połowy grudnia 2017 roku i jest obecnie najdroższy w swojej historii.

Cena BTC w okolicy 73 tys. zł

Zauważalne wzrosty dostrzec można także na notowaniach pary BTC/PLN. Biorąc jednak pod uwagę, że kurs dolara wzrósł od grudnia 2017 r. o ponad 15 groszy, Bitcoin wyceniany w polskim złotym osiągnął najwyższy poziom w swej historii już 20 listopada br.

W chwili obecnej Bitcoin wyceniany w polskim złotym kosztuje dokładnie 72 900 zł. Oznacza to, że od początku listopada br. podrożał on o ponad 32 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy marca br. aprecjacji do 386 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar w dół zdaniem MUFG. Kurs USD/CHF przełamie 0,90?
Następny artykułGPW w 2020 r. to druga najszybciej rosnąca giełda w Europie, ocenia Marek Dietl
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here